Служба безпеки України проводить розслідування за фактом проведеного аудиту НАК “Нафтогаз”. Після завершення всіх необхідних процедур у СБУ повідомлять про отримані результати розслідування.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі “Україна 24” у вівторок.

“Результати (аудиту – ІФ) негативні. Частину ми бачили вже в ЗМІ, але там були представлені некоректні матеріали. За підсумками аудиту СБУ зараз проводить розслідування, результати будуть оприлюднені”, – сказав Шмигаль

Він зазначив, що за негативні результати у фінансовій звітності держкомпаній відповідальність понесуть правління, керівники і, зокрема, наглядові ради.

“Все це прописано в статутах. І всіх людей, які умовно можуть бути винними в якихось порушеннях, легко визначити і вказати на їх відповідальність. І вони не можуть сказати: “Нам подзвонили з Кабміну, це політично необхідне рішення”. Ці підприємства є самостійними суб’єктами економічної активності”, – пояснив Шмигаль.

Раніше інтернет-видання “Економічна правда” повідомила про те, що Державна аудиторська служба направила матеріали ревізії НАК “Нафтогаз України” до Головного управління контррозвідки СБУ.

В акті ревізії, який був спрямований СБУ, йдеться про “масштабні порушення, неефективні управлінські рішення і ризикові операції, які призвели або можуть призвести до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 176,190 млрд грн, зокрема фінансові порушення, що призвели до втрат – 75,486 млрд грн”.

Глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв повідомляв, що за фактом діяльності менеджменту НАК “Нафтогаз України” порушено кримінальне провадження.

Нагадаємо, аудит НАК “Нафтогаз” виявив масштабні порушення та неефективні управлінські рішення, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Серед виявлених порушень: продаж газу за заниженими цінами, незаконні виплати премій членам правління, несплата дивідендів до державної казни за 2018 рік 206 млн гривень.

Ці та інші порушення призвели до втрат понад 75 млрд гривень.

“Причиною скандалу з аудитом НАК «Нафтогаз України» стали зобов’язання компанії використовувати міжнародні стандарти бухгалтерської звітності, а також спецзобов’язання з продажу газу населенню”, – заявив глава НАК Андрій Коболєв.

Консолідований чистий збиток НАК «Нафтогаз України» в першому півріччі 2020 року склав 11,5 мільярдів гривень. За аналогічний період минулого року було отримано 17,6 мільярдів гривень прибутку.

Відзначимо, що у минулому році очільник “Нафтогазу” отримав 286,5 млн грн виплат в компанії, в тому числі 261 млн грн премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі в суперечці з російським Газпромом.