Стало відомо про те, що проти керівництва НАК “Нафтогаз” відкрили кримінальне провадження, яке побудоване на звинуваченнях у державній зраді.

 

Про це “Громадському радіо” повідомив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Справа стосується діяльності менеджменту компанії. Але важко розслідувати діяльність менеджменту без прізвища Коболєв. Вона побудована на звинуваченнях у державній зраді. Коли вона відкрита, я не знаю. Папери з цього приводу отримав сьогодні”, — розповідає він.

Коболєв каже, що у компанії це сприймають як “дуже наполегливе запрошення до публічної дискусії”.

“Ми готові це запрошення прийняти. Нам немає чого приховувати. І щодо державного аудиту щодо резерву боргів, і щодо всіх інших питань ми абсолютно відкриті”, — запевняє він.

Голова правління каже, що збився з ліку кримінальних справ щодо “Нафтогазу”.

“Я особисто перестав рахувати після того, як у 2018 році особисто мене оштрафували на 8 мільярдів гривень. Такий штраф мені, як фізичній особі, виписала Державна митниця. Потім у судах ми змогли довести, що підстав для штрафування не було і цей штраф некоректний”, — згадує Коболєв.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Держаудитслужба провела ревізію НАК «Нафтогаз». Виявила недоліків та фінансових порушень на понад 225 млрд гривень. До того, НАК Нафтогаз два роки саботував проведення аудиту Рахунковою Палатою.

Серед виявлених порушень: продаж газу за заниженими цінами, незаконні виплати премій членам правління, несплата дивідендів до державної казни за 2018 рік 206 млн гривень.

Ці та інші порушення призвели до втрат понад 75 млрд гривень.

Виправдовуючи збитковість голова правління НАКу Андрій Коболєв наголосив, що у компанії до такого сценарію були готові і мають достатній запас міцності для проходження кризового періоду.

Утім, розрахунки Міністерства фінансів говорять про інше: як мінімум в найближчі чотири роки державна компанія приречена на збитки.