Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє, що президент України Петро Порошенко готовий у разі необхідності змінити запропонованих кандидатів до нового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК). – повідомляє Корупція.Інфо

"Тривають консультації. Буквально позавчора я вкотре з цього приводу мав розмову з президентом. Ми з ним узгодили певні позиції. Президент готовий іти на дискусію, готовий йти на заміну того чи того кандидата з переліку, щоб Верховна Рада позитивно проголосувала ", – сказав А.Парубій в ефірі" Радіо Свобода "в четвер увечері.

Спікер переконаний, що незабаром парламент зможе проголосувати за новий склад ЦВК, однак наразі, за словами Парубія, позиції фракцій не узгоджені.

"До мене звернулися найбільші політичні фракції з проханням перенести це питання до остаточного завершення консультацій. Мають бути додаткові консультації, і, очевидно, треба буде провести певні зміни", – зазначив він.

Як повідомлялося, П.Порошенко вніс до Верховної Ради України проект постанови про призначення членами ЦВК 11 осіб. Відповідний документ №4790 опублікований на парламентському порталі 3 липня. Він також вніс проект постанови про звільнення 12 членів ЦВК, зокрема голови – Михайла Охендовського.

Лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Гринів заявив, що в парламенті поки що не знайдено консенсус з питання обрання нового складу ЦВК.

Координатор виборчих і парламентських програм громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська зазначила, що якщо парламент підтримає лише кілька нових кандидатур у члени ЦВК, але при цьому звільнить усіх 12 членів, повноваження яких давно минули, то ЦВК і її роботу буде заблоковано. "Таким чином, у президента не залишиться нічого, крім як йти на подальші консультації з фракціями і групами парламенту, і невідкладно вносити повторне подання", – пояснила вона.

3 жовтня А.Парубій повідомив про намір звернутися до президента П.Порошенка з пропозицією повторно внести подання про призначення членів Центральної виборчої комісії.