На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” 8 травня наклав на себе руки один з учасників 25-ої ​​експедиції – кухар Василь Омелянович.

Друзі загиблого розповіли: він був сильною і мужньою людиною, а “слабким його зробила любов”, повідомляє телеканал “Україна”.

Жінка, яку любив кухар, – теж полярниця і учасниця експедиції, вона вже покинула станцію в Антарктиді.

“Вона поїхала не з основною експедицією, а раніше на місяць-півтора, в складі сезонного наукового загону. Вона на станції була з січня, і там виник новий роман з системним адміністратором. Про це знали іноземці, знали і тут, всі, крім Василя “, – розповів учасник чотирьох попередніх антарктичних експедицій Дмитро Литвинов.

За словами Олени Мірошниченко, яка раніше працювала психологом в антарктичному центрі, жінка-біолог, через яку нібито Василь наклав на себе руки, не проходила психологічний контроль.

У свою чергу, керівник Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України Євген Дикий категорично відмовився розповідати про жінку-біолога.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст Олександр Махов, жінка повинна була залишитися на станції ще на рік разом з Василем, але вирішила повернутися в Україну з коханцем.

“Ця версія – зі слів друзів Василя. Зараз на станції 10 полярників замість 12. Адже і сама жінка на шляху в Україну, а Василь наклав на себе руки. Тіло Василя на станції і невідомо, коли його зможуть забрати”, – повідомив журналіст.