У партію “Слуга народу” затесався колаборант – народний депутат Олексій Ковальов. Фракція випустила офіційну заяву щодо нього – зрадника позбавлять мандату та передадуть справу щодо співпраці з окупантами до суду. 

Про це повідомили на офіційному Telegram-каналі фракції “Слуга народу”. 

“28 квітня ми зробили спільну заяву Політичної партії “Слуга народу” та фракції “Слуга народу” у Верховній Раді України стосовно народного депутата Олексія Ковальова, обраного у виборчому окрузі 186 (Херсонська область). Станом на той момент, народний депутат добровільно перебував на тимчасово захопленій території та спілкувався із російськими військовими. Адекватних пояснень щодо свого поточного статусу, поведінки і заяв депутат Ковальов керівництву фракції не надав, а перевірити факти з обʼєктивних причин було неможливо”, – повідомили у партії. 

У повідомленні йдеться, що депутати дійшли висновку, що навіть з наявної інформації така поведінка Ковальова несумісна із званням народного депутата і тим паче – членством у фракції.  Депутати прийшли до спільного рішенння виключити Ковальова з фракції та звернулися до Венедиктової та голови СБУ Баканова із закликом порушити відповідну кримінальну справу.

“Останні заяви Ковальова, зроблені у соцмережах після “наради” в Херсоні із заступником голови кремлівської адміністрації кірієнко, переконливо свідчать про те, що наш колишній колега став колаборантом агресора. Він зрадив український народ, зрадив своїх виборців, зрадив Україні”, – наголосили “Слуги народу”.  

В результаті оприлюднили такі рішення: по-перше, звернутися до Верховної Ради України із закликом позбавити Ковальова мандату народного депутата України у відповідності до чинного законодавства.   По-друге, депутати звернуться до Генпрокуратури та СБУ із закликом якнайшвидше передати справу Ковальова до суду, передбачивши, зокрема, конфіскацію його активів і майна згідно чинного законодавства. також заяву буде подано і до суду, щоб Ковальов отримав належне покарання. 

“Зрадники й колаборанти не можуть представляти українців у Верховній Раді України. Вони мають понести повну відповідальність перед українським народом за співпрацю із ворогом і бути покараними з усією суворістю закону”, – заявили в партії. 

Втім, “слуги” не збираються змушувати Ковальова скласти мандат – “якщо совість, честь і гідність вже втрачено остаточно – немає сенсу до них апелювати”.