Сім’ї, які заборгують за комунальні послуги більше, ніж 20 неоподаткованих мінімумів, тобто 340 гривень, з травня можуть втратити право на отримання субсидії. Таке нововведення Уряд затвердив 6 лютого.

Роз’яснення, як діятиме постанова, нині отримали управління соцзахисту на місцях. Детальніше про ці нововведення розповіли чиновники.

Так в першу чергу, вони пов’язані із монетизацією субсидій. Після введення її в дію, управління соцзахисту визначатимуть, чи призначати надалі субсидію, дивлячись на заборгованість. Щоб втратити субсидію, варто заборгувати за комунальні послуги протягом місяця, а не двох, як було раніше.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом


" Даною постановою, це постанова №62, передбачені зміни: якщо сума заборгованості за комунальні послуги прострочена і становить більше двадцяти неоподаткованих мінімумів, сім’я втрачає право на призначення субсидій. Призначення субсидій, у свою чергу, ми будемо проводити з 1 травня, тобто з першого травня ми будемо визначати право на подовження субсидій і визначати, чи має домогосподарство право на її отримання у подальшому",-розповіла Ірина Марченко начальниця управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Варто зазначити, що процес монетизації субсидії почнеться у березні. Тоді субсидії за лютий готівкою отримають сім’ї, яким її призначили з 2018 року. Якщо виплата субсидій готівкою буде затримана з вини Міністерства соціальної політики і людина не зможе сплатити комунальні послуги вчасно – тоді у продовженні субсидії не відмовлять, відзначила Ірина Марченко