Громадський діяч Олександр Лємєнов дорікнув представниці Президента у Верховній Раді та дружині Генерального Прокурора Юрія Луценка Ірині в недекларуванні куртки вартістю 3 тис. євро.

Про це Лємєнов написав на своїй сторінці у Facebook.

«Днями Генпрокурор Юрій Луценко разом зі своєю дружиною народною депутаткою Іриною Луценко відбули за кордон. Відпочивати чи по роботі – це їхня справа. Цікавить інше, але що саме?… представниця президента Порошенка в Парламенті пані Луценко була вдягнена у двобортний блейзер французького luxury-бренду «BALMAIN» за майже 3 000 євро», – зазначив він.

 Громадський діяч нагадав, що згідно з вимогами Закону «Про запобігання корупції» у разі придбання майна або отримання прибутку, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, суб’єкт у 10-денний строк із моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК (внести повідомлення про суттєві зміни в майновому стані).

«Інакше кажучи, беремо умовних 2800 євро і множимо на 31.71 грн/євро (станом на 01.01.19). Виходить 88 788 грн або майже 48 прожиткових мінімумів. Утім, якщо дата придбання – 2018 рік – тоді пані Луценко мала б задекларувати своє коштовне придбання і внести повідомлення про суттєві зміни, адже 93 800 грн станом на 01.01.18 року становило більше 55 прожиткових мінімумів», – вказав Лємєнов.

Він також висловив сподівання, що Ірина Луценко «своїм власним прикладом доведе, що е-декларування – воно для всіх однакове, зокрема, коли ти дружина генпрокурора».