Президента Олланда звинуватили в розголошенні військової таємниці.

​Франсуа Олланда звинувачують в оприлюдненні в статті газети Le Monde "День, коли Барак Обама кинув Олланда" даних, що мають гриф "секретно", повідомляє Корупція. Інфо

Прокуратура Парижа розпочала попереднє розслідування, підозрюваним в якому став президент Франції Франсуа Олланд, у справі про розголошення державної інформації та військової таємниці, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Причиною розслідування стала стаття в газеті Le Monde, в якій цитувався документ з грифом "секретно" і йшлося про бомбардування Сирії французької авіацією в серпні 2013 року.

Стаття вийшла під назвою "День, коли Барак Обама кинув Олланда".

Видання зазначає, що 30 серпня Франція відмовилася від бомбардувань, так як президент США Барак Обама не підтримав ініціативу Парижа, але пізніше, в інтерв'ю журналістам газети Le Monde, Олланд розповів про цей епізод.

Як повідомляють журналісти, скаргу в паризьку прокуратуру подав депутат від опозиційної партії республіканців Ерік Сіотті.

Прокуратура вже звернулася до Міністерства оборони Франції з проханням дати роз'яснення з приводу секретності згаданого документа.

Нагадаємо, 10 листопада, Олланду з Національних зборів Франції був переданий проект резолюції про імпічмент.

У повідомленні вказують, що владі надсилають копію проекту резолюції, представлену депутатом від партії "Республіканці" Крістіаном Жакобом і яка отримала підтримку 79 депутатів палати.

У палаті вважають неприпустимими зроблені Франсуа Олландом і опубліковані в книзі "Про це президенту Франції не слід було говорити" заяви щодо операцій спецслужб країни з фізичного усунення в інших країнах особливо небезпечних ісламських радикалів.