i
28 червня 2014 року, кулеметник батальйону "Айдар" Тарас Синяговський був звільнений з полону, куди потрапив 17 червня разом із українським штурманом Надією Савченко

У розмові з журналістами Синяговський, який перебуває зараз у рідній Полтаві, розповів, як потрапив у полон разом з Надією Савченко, передає Корупція.Інфо з посиланням на "Радіо Свобода".

"16 червня 2014 року ми заступили на третій пост у місті Щастя, це передовий пост на річці перед Веселою горою. Відстояли ніч, і десь о шостій ранку мене підняли командою: давай бігом, потрібна кулеметна підтримка! Комбат Сергій Мельничук у дорозі коротко сказав: "Гольф-клуб, "чорні" потрапили в засідку! Ми ділились на сотні, це була "Чорна сотня", "чорні чоловічки".

У цьому бою я побачив "Пулю", Надю Савченко, вона до нас підтягнулася. Ми відступили на блокпост до десантників, до артилерії. Пуля дала команду: "Полтава, на танк!"

Нас було п'ятеро полтавчан. Коли я був у полоні, мене запитували, чи була вона моїм командиром? Ні, вона не була моїм командиром, але я її поважав, і вважав що її команду треба виконувати, і ніхто із моїх побратимів у цьому не сумнівався", – розповів "айдарівець".

"Ми потрапили у засідку. У ближньому бою танк не міг нічого зробити, і ми на ньому дивом залишились живі. На танкові був Алієв Саша, він отримав вісім куль і осколкове поранення. Коля Чепіга, його в полоні зарізали. Юра Кольжберський найдовше на танкові протримався, в'їхав у Металіст, вів бій, гасив танк, потрапив у полон, і Толя Головченко. Із трьох танкістів одного полонили, двоє загинули. За один день я дивом залишився живим у третій раз!

Приїхала машина, дивлюсь, виходять двоє. "Наші?!"

"Маестро" і "Пуля" (Надя Савченко) – їх полонених кудись повели, а мене, пораненого, закинули на новенький російський КАМАз", – розповів далі Синяговський.

Пробувши в полоні 12 днів його звільнили в рамках обміну полоненими.

"28 червня, підвечір зайшли сепаратисти: "Із речами на вихід!"

Вивели нас удвох із Алієвим, і ще третій, з нашого батальйону, Сашко. За нами приїхав "обмінник" – генерал-полковник у відставці Володимир Рубан. Коли під'їхали до того місця, де наш танк потрапив у пастку, дивлюся наш прапор! Отоді я вперше в полоні заплакав, коли побачив свій прапор", – розповів Синяговський.

Зараз колишній "айдарівець", інвалід війни, займається волонтерством