Колишнього стажера на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації підозрюють в організації і покриття схеми з розкрадання коштів при будівництві оборонних споруд в зоні АТО.

Про це йдеться в постанові Печерського районного суду від 6 грудня, повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя», передає Корупція Інфо

Підряд вартістю 55 мільйонів гривень на будівництво оборонних споруд у зоні АТО в квітні 2015 року отримало ТОВ "Південспецбуд". Тендер Запорізької ОДА було проведено за безконкурсній переговорної процедурою.

Вже в липні 2015-го року Рада національної безпеки і оборони заявив про неналежне будівництві оборонних рубежів на ділянці, закріпленій за Запорізької ОДА, і пообіцяли притягнути винних до відповідальності.

У листопаді податкова міліція звинуватила будівельників фортифікаційних споруд у Донецькій області в розкраданні 800 тисяч гривень. За інформацією податківців, фірма укладала угоди на придбання матеріалів та проведення будівельних робіт за завищеною вартістю. Згідно інформації ГФС, "Південспецбуд" перерахував 5 мільйонів гривень ТОВ "СМ Транс" за транспортні послуги. "СМ Транс" формувало податковий кредит від ряду фірм, які мали ознаки фіктивності і входять до складу так званих "конвертаційних центрів". Це може свідчити про виведення готівкових коштів.

В серпні 2016 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження по цій справі за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України: "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна. Також за ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу: "Закінчений замах на злочин"( підозрюваний вчинив всі необхідні дії для вчинення злочину, але він не закрилися від незалежних від нього причин).

Як встановило слідство, зазначені дії організовувалися невказаним у справі стажистом на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації (йдеться про Олексія Литвина) . Він знаходився в цьому статусі в період з березня по липень 2015 року і на нього були покладені функції з контролю за будівництвом взводных опорних пунктів. Також цей стажист був вкл до складу штабу з питань координації виконання робіт з будівництва інженерних споруд для зміцнення обороноздатності держави.

Кілька свідків вказали, що саме стажистом неодноразово чинився тиск на керівництво Управління капітального будівництва облдержадміністрації з метою прискорення оплати заявлених ТОВ "Південспецбуд" робіт, а також на керівництво цієї фірми щодо вибору певних, зазначених стажистом, постачальників будівельних матеріалів і залізобетонних конструкцій, вартість яких була вищою за передбачену кошторисом будівельних робіт.

Ці ж свідчення підтвердила начальник відділу – головний бухгалтер відділу фінансового забезпечення апарату Запорізької ОДА. Допрошеные керівники підрозділів ОДА зазначили, що сприймали стажиста як свого безпосереднього керівника, у зв'язку з чим виконували його усні та письмові вказівки по закріплених напрямках діяльності.

У той же час слідство з'ясувало, що ця стажування відбувалася з численними порушеннями вимог законодавства та була оформлена таким чином, що стажист уникав будь-якої відповідальності за свої дії, одержуючи в той же час певні організаційно-розпорядчі функції.

Крім цього, саме цей стажист ще в квітні 2015 року доповідав на засіданнях Ради оборони Запорізькій області про початок будівництва взводных опорних пунктів, тобто ще до проведення тендерних процедур. І це може свідчити про безпосередній зацікавленості стажиста у проведенні цих робіт фірмою "Південспецбуд".

У той же час виявилося, що дочка вже колишнього стажиста працює слідчим СУ Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, а її чоловік є працівником податкової міліції ГУ ГФС в Запорізькій області.

Враховуючи, що в провадженні слідчого управління податкової міліції ГУ ДФС в Запорізькій області знаходяться матеріали щодо ухилення від сплати податків ТОВ "СМ Транс" під час будівництва в зоні АТО, стажист через дочку і її чоловіка може бути неофіційно поінформований про хід слідства і слідчі дії (в тому числі негласні). Тому на цій підставі слідчі просили доступ до телефонних даними дочки і її чоловіка (тривалість і адресність дзвінків, місце їх знаходження в даний час тощо), на що отримали згоду.

По цій же справі два місяці тому був проведений обшук у помешканні адвоката і вилучена его комп'ютерна техніка. Адвокат має свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №998, видане 07.09.2012. Це свідоцтво видане Олексію Литвину – колишнього претендента на посаду заступника голови ОДА.

В кінці травні 2016 року військового, який без перевірки затвердив фіктивні акти робіт "Південспецбуду", визнали винним у бездіяльності і присудили 2 роки службових обмежень. При цьому одним з організаторів схеми тоді вказувався заступник начальника Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації Едуард Міщенко.

"Південспецбуд" належить запорожцю Сергію Мойсея і харків'янину Станіславу Можевитину. Останній є одним із засновників житлово-будівельного кооперативу "Равлик". Його партнером в цьому кооперативі був син колишнього прокурора Харківської області Василя Синчука Олександр. Інші фірми Можевитина фігурують у ряді кримінальних проваджень про розтрату коштів при виконанні державних замовлень у Харківській області.