Сполучені Штати Америки за допомогою звинувачень проти українського олігарха Коломойського показують українській владі, де шукати гроші.
Таку позицію висловив експосол України у Білорусі Роман Безсмертний в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими”.
“Україна зараз переживає колосальну проблему з ресурсами. Ресурсів не вистачає. Зрозуміло, що протягом останнього року нова адміністрація президента Зеленського працює над тим, щоб отримати додаткові ін’єкції. При такій ситуації США демонструють, де треба брати кошти”, – сказав Безсмертний.
За його словами, це відома у світі практика, яку використовують держави, до яких звертаються за допомогою.
Дипломат прогнозує, що продовження цієї історії залежатиме від політичної волі у Сполучених Штатах.
Мало того, стало відомо, що один з американських партнерів Ігоря Коломойського пішов на угоду зі слідством, аби уникнути ув’язнення за злочини українського олігарха.
Про це заявив міський голова Дніпра Борис Філатов.
“У Ігоря Валерійовича і далі будуть посилюватися проблеми. Тому що один з людей, про якого сьогодні говорили, його американський партнер, за моїми даними, пішов на угоду зі слідством.
Тобто він не хоче за гріхи Коломойського, за його кримінальні оборудки, сидіти в американській в’язниці. Можливо, навіть довічно. Тому ми будемо чекати подальшого розслідування, а точніше – розгортання цього кримінального серіалу”, – сказав мер.
Минуло лише два дні, після обшуків ФБР у офісі американської компанії Коломойського і Боголюбова, як 6 серпня Міністерство юстиції США заявило про те, що в Окружний суд США Південного округу Флориди подано два цивільних позови. У позовних заявах йдеться про те, що комерційна нерухомість Коломойського в Луїсвіллі (штат Кентуккі) та Далласі (штат Техас) була куплена за рахунок коштів, незаконно отриманих з ПриватБанку, і підлягає конфіскації на підставі порушення федерального законодавства США про боротьбу з відмиванням грошей.
«У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, одним з найбільших банків України, привласнили та виманили з банку мільярди доларів.
Обидва отримували шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008-го до 2016 року, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України.
У позовах стверджується, що вони відмивали частину злочинних доходів через безліч банківських рахунків підставних компаній, перш за все в кіпрському відділенні ПриватБанку, після чого переводили кошти в Сполучені Штати», — йдеться в прес-релізі на сайті Мін’юсту США.