Головним «вигодонабувачем» скандалу, що виник навколо оприлюднення скандальних записів прем’єр-міністра Олексія Гончарука міг стати олігарх Ігор Коломойський. 

Таку версію в своєму Telegram оприлюднив колишній народний депутат Сергій Лещенко.

Він звернув увагу на те, що першими тему записів підхопили депутати з групи Коломойського. Вони ж голосніше за всіх вимагали відставки Гончарука.

«Причетний Коломойський до публікаціїї записів, чи ні, це ще потрібно дізнатися. Але саме він намагався взяти з них по-максимуму », – зазначає Лещенко.

На його думку, відставка б заморозила програму співробітництва України з МВФ, а це означає, що тоді б відпала необхідність в ухваленні закону, який забороняє повернення ПриватБанку його колишньому співвласнику.

Однак щось пішло не так і Коломойський домігся протилежного результату.

«Від нього здригаються на Банковій, вважають інтриганом, який заради ПриватБанку готовий втопити не тільки Гончарука, але і Зеленського. Зрозуміло, що Зеленський навіть якби і хотів зняти Гончарука, то не став би цього робити під тиском Коломойського. Коротше, той знову сам себе перехитрив », – зазначає Лещенко.

Сам Коломойський заперечує свою причетність до публікації «плівок Гончарука». Про це він заявив в коментарі Hromadske.

Відзначимо, що в МВФ виразили підтримку уряду Гончарука, назвавши його макроекономічну політику «розсудливою».

«Низький бюджетний дефіцит, зниження відносини держборгу до ВВП, низька інфляція і накопичення валютних резервів – все це результат цієї політики і важливі передумови для економічної стабільності і зростання», – підкреслили в МВФ.