Всі розмови на цю тему – це спекуляції та фантазії.
Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук політичний експерт Володимир Воля.
"Що стосується Приватбанку, то Коломойський не зможе його повернути незалежно від того, хто буде президентом України. Це просто нереально через значні міжнародні обставини, які не можна обійти. США, ЄС, МВФ визнали націоналізацію банку правильним кроком. Вони наполягали на націоналізації. Розмови про те, що Коломойський може повернути банк – це все спекуляції, не пов'язані з реальним станом справ".
Додамо, як пишуть журналісти Економічної правди, перехід банку в державну власність відбувався за законом про гарантування вкладів фізосіб на підставі письмового звернення головних акціонерів Приватбанку — Коломойського і Боголюбова.
Це рішення підтримали РНБО та уряд. 18 грудня 2016 року уряд ухвалив постанову про купівлю всіх акцій Приватбанку за номінальну вартість — 1 грн. У червні 2017 року Коломойський звернувся до адміністративного суду Києва з позовом про скасування постанови уряду та інших профільних рішень.
"Зворотна процедура неможлива, для цього нема правових підстав незалежно від результату оспорюваних рішень у судах", — повідомили у прес-службі НБУ.
"З юридичної точки зору сценарій повернення Приватбанку надзвичайно проблематичний", — погоджується адвокат Микола Максимов.
Законодавство не передбачає механізму скасування рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним, а в судовій практиці України та світу відсутні прецеденти повернення націоналізованих активів екс-акціонерам.
"Я не бачу можливостей для повернення Приватбанку. Я не розумію, кому він буде потрібен з дірою на 155 млрд грн. НБУ визнав Приватбанк неплатоспроможним, і ми тоді зробили усе можливе, щоб врятувати його від виведення з ринку. Зараз він стабільний і виконує всі нормативи Нацбанку", — сказав у свій час тодішній міністр фанансів Данилюк.
На питання щодо підпису на платіжному дорученні Данилюк сказав, що рішення про додаткову капіталізацію банку ухвалив уряд, а доручення підписав державний секретар.
"Усі дії відповідають закону", — стверджує Данилюк.
За його словами, після визнання банку неплатоспроможним в цю установу увійшла тимчасова адміністрація, і банк на три дні перейшов у власність Фонду гарантування вкладів. Далі відповідно до закону ФГВ здійснив усі заходи, і держава за гривню купила Приватбанк у Фонду гарантування.