Олександр Коваленко оцінив “Телеграфу”, як скоро зс рф зможе оговтатися від програної битви.

Після провального наступу окупантів на Вугледар втрати підрозділів зс рф могли сягнути 50%, що паралізує їхню бойову активність на певний час. Тому інтенсивність бойових дій на вугледарському напрямку може дещо знизитися.

Таку думку “Телеграфу” висловив військовий оглядач, блогер, координатор групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Раніше терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) у своїх соцмережах визнав фіаско російської армії під Вугледаром, зазначивши, що ЗСУ розстрілювали окупантів, “як у тирі”.

Зазначимо, наступ на місто Вугледар Донецької області у серпні 2022 р. розпочинали 155 і 40 окремі бригади морської піхоти, приписані до Тихоокеанського флоту, а також колишні підрозділи донецьких бойовиків за підтримки спецназу рф. Згодом до них долучилися бійці 136-ї ОМСБр та резервні батальйони 36-ї і 37-ї ОМСБр і навіть найманці ПВК “Патріот”. Місто з довоєнним населенням близько 14 тисяч людей стало місцем важких боїв, але півроку успішно обороняється підрозділами ЗСУ.

“Все це кількісно було значно більше, ніж минулого року. Але вони також не спромоглися реалізувати свій план по захопленню Вугледару, втративши боєздатність майже всіх своїх підрозділів (як в особовому складі, так і в техніці). Що вони зараз можуть зробити? Щоб реалізувати якісь нові наступальні дії, для цього їм потрібно робити або ротацію, або підвозити підкріплення безпосередньо в зону бойових дій. Тому на мій погляд найближчим часом біля Вугледара все ж таки буде зменшення напруги. Хоча для росіян це дуже важливий населений пункт”, — каже експерт.

Олександр Коваленко пояснив, що саме з цього сектору ЗСУ можуть здійснювати вогневий контроль за логістикою окупантів зі сходу на південь. Тобто відновити постачання на тому напрямку окупанти не зможуть, поки Вугледар контролюється ЗСУ.

“Особливо росіян хвилює відновлення матеріально- технічного забезпечення зі сходу на південь через залізницю. Тому рано чи пізно наступальні дії на Вугледар відновляться, але спочатку росіянам треба відновити свій потенціал. А для цього станом на зараз ресурс у них відсутній. Тому може зменшитися інтенсивність бойових дій і на тій локації можлива певна тимчасова пауза”, — зазначає експерт.

Оцінюючи можливі втрати окупантів під Вугледаром, Коваленко зазначив, що було одне дуже цікаве епічне відео зі знищення колони російської техніки.

“Так от, кількісно це було десь до 30 одиниць — це фактично комплектація (якщо брати до уваги ББМ) середньостатистичної батальйонної групи. Втрати там можуть бути дійсно дуже великі, і це лише тільки в одному епізоді. Сотня бійців особового складу? Легко! Дві сотні? Також. Це тільки вбитими, а не забуваймо про поранених. Тому втрати у них досить серйозні”.

Окупанти намагалися штурмувати Вугледар Донецької області. Втім, українські захисники потужно розгромили загарбників.

Кадри невдалого російського штурму під Вугледаром Донецької області стали останньою “точкою невралгії” в російському інформаційному просторі. Про це йдеться у щоденному аналітичному звіті американського Інституту з вивчення війни.

ISW про провальний штурм ворога біля Вугледара.

В ISW зазначили, що провал штурму під Вугледаром викликав нову хвилю критики військового командування держави-агресорки. Російські мілблогери стверджують, що ті самі командири, які керували надзвичайно виснажливими спробами штурму 155-ї бригади морської піхоти в районі Павлівки у листопаді 2022 року, несуть відповідальність за зусилля із захоплення Вугледара.