Москва втратила тисячі одиниць бойової техніки, знищеної чи захопленої українськими військами, й стикається з санкціями Заходу, спрямованими на перешкоджання заміні. 

Як повідомляє видання “Стопкор”, інтенсивне використання і втрата озброєння рф в Україні в поєднанні з жорсткими санкціями Заходу призведе до спаду військової потужності Кремля та зниження прибуткового експорту російської зброї. Цей ефект відчуватиметься протягом багатьох років, зважаючи на спроможність росії виробляти все – від нових систем озброєння до запасних частин для існуючих озброєнь.

На дев’ятому тижні повномасштабної війни, яку в Кремлі планували як блискавичну спецоперацію, Росія розгорнула в Україні значну частину свого арсеналу, включаючи найсучасніше обладнання. За оцінками аналітиків The Wall Street Journal (WSJ), рф уже витратила величезну кількість ракет, артилерійських снарядів і новітніх високоточних боєприпасів.

За даними Oryx, розвідувального трекера, що аналізує відкриту інформацію, росія втратила в боях понад 3000 одиниць великої техніки. У списку – понад 500 основних бойових танків, 300 бойових броньованих машин, 20 реактивних винищувачів і 30 гелікоптерів. В останні роки РФ виробляла близько 250 танків і 150 літаків щорічно, за словами Марка Кансіана, старшого радника Центру стратегічних і міжнародних досліджень аналітичного центру у Вашингтоні. Це означає, що українські війська за два місяці знищили еквівалент щонайменше двох років російського танкового виробництва.

Сполучені Штати вважають, що Росія в цілому втратила приблизно одну чверть бойових сил, які накопичила для вторгнення в Україну. Про це заявив минулого тижня високопоставлений чиновник Пентагону, не надавши подробиць. Міноборони РФ не відповіло на запит журналістів про коментар. Наразі російські сили вторгнення можуть поповнити резерви зі своїх величезних запасів техніки, тому виснаження навряд чи вплине на хід війни у короткостроковій перспективі. Офіційні списки російського обладнання включають десятки тисяч одиниць військових наземних транспортних засобів.

Однак багато з них потребують технічного обслуговування або ремонту, а значна частина, швидше за все, не працює і може використовуватися лише на запчастини, зазначають аналітики, які стежать за російськими військовими. Скільки законсервованих застарілих транспортних засобів росія насправді зможе розгорнути для відновлення власних втрат – невідомо.