Очільник Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко звинуватив Порошенка у приховуванні інформації під час переговорів в Мінську

Про це Пристайко сказав в ефірі ток-шоу “Свобода слова.

“Що стосується безпекових червоних ліній, навіть мені, послу в НАТО, мені не відомо, що Петро Олексійович (Порошенко — ред), чи його радники, обговорили чи то в Мінську, чи то в НАТО… Та дорожня карта (з безпековими вимогами — ред), незважаючи на те, скільки було витрачено часу, не розглядається”, — сказав Пристайко.

Він додав, що основна “червона лінія” для влади — це безпека народу.

Варто зазначити, глава МЗС заявив, що перші реальні кроки до світу – припинення вогню і розблокування процесу виконання Мінських угод – вже зроблені з боку України. Тепер свою частину зобов’язань повинна виконати Росія.

Крім того, Пристайко заявив, що бачить три сценарії розвитку ситуації в Донбасі: домовлятися в рамках мінських угод, тягнути час або кіпрський сценарій.

– Можна зробити три варіанти … Спробувати домовитися в рамках того несправедливого процесу, в який ми влізли багато років назад. Друга тактика – тягнути нескінченно довго, поки будуть вбивати наших солдатів, поки люди по той бік лінії зіткнення остаточно зненавидять нас, і ніколи ми не зможемо їх повернути, – сказав міністр.

Третій варіант – кіпрський сценарій, коли конфлікт повністю заморожується.

Також, український уряд виступає проти надання права обиратися до Верховної Ради бойовикам самопроголошених республік на Донбасі.

“І, наприклад, люди, які стріляли в наших людей, не повернуться… і не сядуть поруч з депутатами Верховної Ради. Це теж політична “червона лінія”. І таких “червоних ліній” дуже багато — в межах яких відбувається політичний процес, політичне обговорення”, – заявив глава українського МЗС.

Він також додав, що безпека українського народу, повернення територій, суверенітет і територіальна цілісність України – це пріоритет для влади.

“Я не бачу зацікавленості Росії в зустрічі. Щонайменше за цей час зустріч відкладається далі й далі. Перший раз чули про технічну неможливість Путіна приїхати, хоча два лідери запропонували і дата була запропонована французами”, – резюмував Пристайко.

Пристайко також підкреслив, що велика частина переговорного процесу була банальним затягуванням часу, і сенсу в очікуванні зараз немає.

“Коли вб’ють “достатньо” наших солдатів? Скільки конкретно ми маємо втратити людей? Зараз рахуємо до 14 тис., зачекаємо до 28 тис., і тоді почнемо працювати? Вважаю, що весь той час, що ми вже втратили на переговори, які, як я тепер з’ясовую, ніколи не збиралися виконувати, з самого початку… Не думаю, що це нормальне ставлення до своїх партнерів, включно з німцями й французами. Стверджувати, що будемо щось робити, домовлятися, але насправді не мати наміру втілювати це в життя. А тепер ми, навіть більше, скажем, що ще потягнемо”, – зазначив він.