Президент Білорусі Світлана Тіхановська приступила до формування тіньового уряду Республіки.

Вона призначила вже двох чиновників. Вона підкреслює, що не визнає режим Олександра Лукашенка і в цьому з нею солідаризується канцлер Німеччини Ангела Меркель.

«Режим Олександра Лукашенка не тільки нелегітимний, він більше не справляється зі своїми завданнями. Ми не можемо не діяти і спостерігати, як країна все більше занурюється в кризу. Тому, щоб забезпечити проведення нових виборів, я продовжую свою роботу по об’єднанню всіх демократичних сил білоруського суспільства », – наводить слова Тіхановської її прес-служба.

Білоруський юрист і правозахисник Гаррі Погоняйло призначений пані Тіхановською представником з питання дотримання прав людини, а економіст Алесь Алехнович зайняв посаду представника з економічних реформ.

Також, Світлана Тіхановська закликала білорусів засвідчити насильство, якому вони піддалися.

«Дорогі білоруси!

Кожен з вас знає, що мирних людей в нашій країні репресують. Кожен або пережив це на собі, або особисто знає людей, які були побиті, піддавалися тортурам, арештам і безлічі інших видів тиску. Ми все це бачили і продовжуємо бачити день у день. І ми всі хочемо зупинити насильство.

Тепер у нас є робочий інструмент, щоб це зробити. Прямо зараз в Білорусі працює Московський механізм ОБСЄ. Це означає, що міжнародні експерти збирають інформацію про всі загрози життю і свободі білорусів. За проведення цієї місії проголосувало 17 демократичних країн – це найбільше число в історії механізму. Два роки тому навіть за місію в Чечню голосувало 16 держав.

Експерти ОБСЄ закликають всіх, хто має свідоцтва насильства над білорусами, відправляти їх на офіційну адресу. Якщо ви або ваші близькі постраждали від силових структур – не мовчіть про це. Вкажіть свої ім’я, прізвище, вік, дату і опис події, яку б хотіли записати. Додайте відомості, чи перебуваєте ви в небезпеці прямо зараз.

Ваші імена не потраплять в публічний доступ, але стануть одним з явних підтверджень брехні режиму. Не дайте їм брехати, що вас не існує. Надсилайте на цю пошту всі відомі вам факти насильства – збір заяв відкритий до 5 жовтня. ОБСЄ зараз робить все, щоб допомогти білорусам: від збору цієї інформації до організації переговорів про нові вибори. І наше завдання зараз – показати всі злочини цього режиму, щоб в новій Білорусі їм більше ніколи не було місця ».

Нагадаємо, Великобританія і Канада ввели санкції проти Білорусі. Обмеження насамперед стосуються самопроголошеного президента країни Олександра Лукашенка, його старшого сина Віктора і ряду білоруських чиновників. Всіх їх звинувачують в порушенні прав людини. Крім цього, деякі санкції, як повідомляють джерела торкнулися і Миколи Лукашенка.

Нові санкційні заходи стосуються:

заборони на поїздки,
заморожування активів.
Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб пояснив, що санкції ввели у відповідь на тортури і жорстоке поводження з сотнями мирних демонстрантів, взятих під варту після фальсифікованих президентських виборів.