П’ятий рік в Україні триває канадська навчальна тренувальна місія UNIFIER. Канадські військовослужбовці навчають українських у на базі Міжнародного навчального центру Національної академії імені гетьмана Петра Сагайдачного (Яворівський полігон). 

У ротації беруть участь до 200 канадських військовослужбовців. Місія UNIFIER триватиме до 2022 року. Канадський уряд вирішив виділити Україні понад 100 млн доларів, з яких більшість скерують на продовження тренувань UNIFIER, проведення безпекових реформ в Україні.

Вперше сьогодні Яворівський полігон відвідав командувач Сухопутних військ Збройних сил Канади генерал-лейтенант Уейн Ейр.

“В Україні канадські військовослужбовці перебувають під керівництвом командування Об’єднаних операцій Канади. Я приїхав відвідати канадських військовослужбовців в Україні, щоб зрозуміти краще, що їм потрібно, щоб підготувати ще краще майбутню ротацію. Це мій перший візит в Україну. До призначення командувачем ЗС Канади, я перебував у Кореї. 

Це інша частина світу. Незважаючи на це, я відчуваю глибокий зв’язок із Україною. Бо виріс у Канаді, а там дуже велика українська діаспора, – заявив він.

На запитання журналістів, які кроки важливо зробити Україні, щоб у 2020 році наблизитись до НАТО,  Уейн Ейр відповів, що “питання щодо членства НАТО,на мою думку, це дуже політичне рішення. З військової точки зору, ми будемо продовжувати тренування ЗС України для того, щоб наблизити рівень українських військових до стандартів НАТО. 

Хочу поспілкуватись із канадськими військовослужбовцями, які зараз тут на ротації, щоб зрозуміти, як працювати далі і на чому зосередити увагу. З мого особистого досвіду, а я служив у багатьох місцях світу, і оцінюючи сьогодні всі військові місії і операції, які проводить Канада у світі, то ця місія в Україні – найважливіша для Канади”.

За його словами, “у зв’язку з глобалізацією в усьому світі, насправді все стає взаємопов’язане і події, які відбуваються в одній частині світу, можуть вплинути на іншу. Мирна і процвітаюча Україна важлива не тільки для Європи. Ситуація в Україні має вплив на весь світ”.

“Мета канадських військовослужбовців висока і важлива, а це допомогти в процвітанні України, зберегти мир в Україні”, – додав генерал-лейтенант.

До слова, – Операція UNIFIER постійно розвивається, це залежить від потреб ЗС України. Уряд Канади підтримує цю місію і її продовжено до 2022 року. З великою ймовірністю, вона триватиме далі. Канада засвідчила свою підтримку.

“Бачу, що українське військо розвивається, багато вчаться військовослужбовці і сподіваюсь побачити під час мого візиту тренування”, – Розповів командувач Сухопутних військ Канади генерал-лейтенант Уейн Ейр.