Головні новини України
Подобається

Комбінезони змінити на жупани! Як в армії ставляться до зміни привітання на “Слава Україні”

09/08/2018     Автор: Віра Грицишин
Комбінезони змінити на жупани! Як в армії ставляться до зміни привітання на “Слава Україні”

Петро Порошенко змінить традиційне військове вітання – тепер будуть говорити  "Слава Україні! і відповідати – "Героям Слава!".
За його словами, таке звернення в якості військового вітання вперше прозвучить в цьому році 24 серпня – в День Незалежності України під час параду на честь чергової річниці, передає Корупція Інфо


"Ми порадилися з Міністром оборони, на Раді національної безпеки і оборони, з Урядом і я прийняв рішення, що починаючи з 24 серпня ці слова вперше прозвучать як частина офіційної церемонії військового параду на честь Дня Незалежності України", – сказав Петро Порошенко під час відвідування ДАХК "Артем" Державного концерну "Укроборонпром".

Президент також додав, що питання введення слів "Слава Україні! Героям слава!" в якості офіційного привітання військових ретельно обговорювалося з військовослужбовцями, службовцями військових частин, ветеранами АТО, трудовими колективами і тільки після цього було прийнято таке рішення. 

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Журналісти з'ясували, як ставляться до заміни традиційного привітання самі військові.

Юрій С., доброволець, сержант, в АТО (нині – ООС) з 2014 року: "Привітання Слава Україні – Героям слава! використовувалося з самого початку війни. Для нас нічого нового. Навіть коли ми перейшли в ЗСУ на контракт, ми так вітали один одного. Був навіть випадок, коли генерал нас вітав на по-старому, а ми йому принципово відповіли: "Слава Україні!". Він сильно обурювався потім. Але нічого вдіяти не міг. Вважаю, що це правильно. 

Віктор А., майор, заступник командира батальйону: "Якщо чесно, нам все вже до лампочки. Хоч слава Космосу. Це все політичні ігри штабістів і тиловиків, які не знають, чим зайнятися. Краще б перестали красти паливо і запчастини і надсилали нормальну техніку на передову, а не мотлох, який на другий день ламається. І непогано б зарплати підняти, а то дітям навіть подарунок нема за що купити ".

Володимир П., старший лейтенант: "Ну тепер нам залишилося комбінезони змінити на жупани і шаровари, а замість автоматів озброїтися шашками і мушкетами. А ЗСУ перейменувати в "січових стрільців ". Швидше за все, в Міноборони сидить якийсь реконструктор з буйною фантазією, як би все переробити на націоналістичний лад. На обстановку на передовій всі ці нововведення не впливають. Якби нове вітання допомогло б врятувати життя хоч парі наших солдат, я б його кричав весь час без зупинки…"

Сергій Г., підполковник: "Накази не обговорюються. Хоча старе вітання- все-таки ближче військовим. Сенс його – залишайтеся живими. Це зрозуміло тим, хто сидить під обстрілами. але ще раз підкреслю – ми військові. Є наказ зверху, значить будемо вітатися по-новому ".

Артем Ж., рядовий: "Солдатам глибоко всеодно … Нам важливо, що б зарплату вчасно платили і припаси не затримували по два-три місяці, як це у нас люблять робити в фінчасті. 

Звичайно, краще б в Міноборони займалися постачанням і забезпеченням. А то, коли ми на ротацію пішли пару місяців назад, то нас поселили просто на пустирі, серед бруду. Умови були гірші, ніж на передовій – житло собі споруджували з лайна і палиць. Перший тиждень з продовольства була гнила картопля і сало в трилітрових банках, яке ще волонтери в 2014 році надсилали ".