Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі постраждалі внаслідок стихійного лиха влітку цього року в Чернівецькій області отримали компенсацію від держави.

Про це повідомляє Офіс президента.

«Що стосується Чернівців, то ми виділили 460 мільйонів гривень. І найголовніше, що крім того, що зараз у процесі відновлення інфраструктура, всі люди отримали компенсацію», – наголосив Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ в межах робочої поїздки в Чернівецьку область.

Володимир Зеленський зазначив, що на всю Західну Україну, де від повені постраждало місцеве населення та інфраструктурні об’єкти, в цілому виділено близько 1,5 млрд грн.

За рахунок коштів, виділених з державного бюджету, в Чернівецькій області відновлюється: дев’ять бюджетних установ та об’єктів соціальної сфери, 41 дорога загального користування місцевого значення та 187 комунальних доріг, мости й мостові переходи, берегоукріплювальні об’єкти тощо. На всіх об’єктах роботи планується завершити протягом жовтня-листопада 2020 року.

Також Президент зазначив, що будівництво мосту через річку Прут у селі Маршинці Новоселицького району Чернівецької області завершиться до кінця року.

Відповідаючи на запитання журналістів, Глава держави нагадав, що сьогодні були відкриті для проїзду автотранспорту два мости через річку Черемош, які зруйнувала повінь ще у 2008 році. А до кінця року буде побудовано ще один мостовий перехід, що також постраждав тоді внаслідок стихійного лиха.

«Залишається ще один міст, про який нам стільки говорили, але він будується. Як ми й обіцяли, десь на початку грудня завершуємо цей міст, назву якому дадуть місцеві жителі. Ми його називаємо міст Софія, бо в цьому місці народилася Софія Ротару», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що перебіг будівництва інфраструктурних об’єктів у Чернівецькій області контролюється за допомогою відеокамер.

«Сьогодні я бачив відбудовані мости – реально Швейцарія. Коли є інфраструктура – все буде. З’явиться бізнес, будуть робочі місця, буде гірськолижний курорт», – зауважив Президент.

Міст у селі Маршинці розташований на автомобільній дорозі Т-26-06 /Н-03/. Він з’єднає Новоселицький і Герцаївський райони Чернівецької області. Проект будівництва передбачає влаштування мостового переходу завдовжки 323,6 погонних метра з комплексом берегоукріплювальних споруд і підходами до нього. Протяжність – 1,8 км.