Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов прокоментував можливість компромісів щодо повернення окупованого Криму. Про це він повідомив в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

За його словами, у питанні Криму “може бути якийсь компроміс, але має бути якась межа”, відповідаючи на питання про можливе “загальне використання” півострова в “перехідний період” або створення там кримськотатарської автономії.

“Може бути компроміс щодо Калінінграда, можемо згадати Далекий Схід, Курильські острови. Якщо хтось має бажання зробити великий переділ, то це призведе до розвалу Росії, який я вже прогнозував”, — сказав Данілов.

Він зазначив, що історія показує, що загарбники завжди втрачають поневолені землі.

Секретар РНБО також наголосив, що у кримських татар “має бути свій дім”, відповідаючи на питання про можливу кримськотатарську автономію в Криму.

Також Данілов спростував чутки про нібито конфлікт між президентом Володимиром Зеленським і головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним.

Відповідаючи на питання про чутки про конфлікт між Зеленським і Залужним, а також іншими членами ставки верховного головнокомандувача, Данілов заявив, що подібна інформація є “абсолютною нісенітницею”.

“Ми опинилися у стані війни, 21 член ставки верховного головнокомандувача усвідомлюють свою відповідальність. На засіданні ставки я звернувся і попросив усіх, що не можна займатися політичними питаннями під час війни. Це має бути табу, нам потрібна перемога”, – сказав він.

Він зазначив, що “всі ці речі, які починають тиражувати у ЗМІ, не відповідають дійсності”.

“Спочатку має бути перемога. Питання єдності в країні має бути питанням номер один”, – резюмував секретар РНБО.

До того ж, перед тим Зеленський особисто запевнив, що у нього немає жодних непорозумінь із Генштабом ЗСУ.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що в нього немає непорозумінь із головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, а є командна робота.

Про це він сказав під час спільної з Прем’єр-міністром Ірландії Міхалом Мартіном пресконференції, коментуючи попереднє рішення Генштабу щодо дозвільного порядку виїзду військовозобов’язаних осіб.

«Що стосується непорозуміння (із Залужним – ред.) – ніякого непорозуміння у нас немає. У нас війна, і ми повинні працювати однією командою. І ми так і працюємо. Якщо є якась неузгодженість або непогодженість, треба виправляти ці помилки. Вони дрібні, я вважаю, порівняно з тією міцністю, яку демонструє наша держава, народ України, наші ЗСУ, як ми разом воюємо», – наголосив Зеленський.

Він також розповів, що з деталями рішення Генштабу щодо порядку пересування військовозобов’язаних за межі місць реєстрації за умови наявності відповідних дозволів розібралися на засіданні Ставки верховного головнокомандувача. За його словами, «деталі говорять, що воно прийнято неправильно», тому має бути скасоване.

Як повідомлялося, раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що начальник Генерального штабу Збройних сил України скасував дію Порядку про отримання дозволу на виїзд з районів та областей для військовозобовʼязаних і відправив його на доопрацювання.

А перед тим Генштаб ЗСУ оприлюднив інформацію про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Пізніше у ГШ додали, що при пересуванні у межах однієї області дозвіл керівника відповідного територіального центру комплектування отримувати не потрібно.