634970659698001971

Маю до вас питання шановні співгромадяни! 
Чи повині українські святині належати УПЦ Київського Патріархату!?
Чи краще залишити всі українські святині у володінні УПЦ Московського Патріархату?

Голосування показує, що українці проти того, що зараз є:

 

Однозначно тільки у володінні Київського Патріархату!

  • +117

Чужинців гнати втри вирви.

  • +77

 

В державних органах церква зареєстрована як «Українська православна церква». Проте, з метою розрізнення з іншими українськими церквами, передовсім Українською православною церквою — Київським патріархатом, у засобах масової інформації церкву часто називають «Українська православна церква (Московського патріархату)» або «УПЦ (МП)».

Проте сама Церква наполягає винятково на назві «Українська православна церква»:

« «Української Православної Церкви Московського Патріархату» не існує. Є «Українська Православна Церква». І з цим статутним ім’ям вона зареєстрована у відповідних державних установах. Додаток «Московський Патріархат» виник значно пізніше з метою розрізнення від «УПЦ-КП», яка, без приставки «КП» існувати не може, оскільки є новою організацією, що запозичила частину назви від Української Православної Церкви

 

Також Церква стверджує, що вона є єдиним канонічним тілом Вселенського Православ'я в країні, українською «помісною церквою». Все це категорично заперечується з боку Української православної церкви — Київського патріархату та частково заперечується з боку Української автокефальної православної церкви.

Але причина дискусій не у назві, а в тому кому саме йдуть наші гроші, до кінця і  докопатися до суті все таки нікому не вдається.