У березні очікується масштабний перерахунок пенсій, який в більшій мірі торкнеться тих старих, які заробляли свій стаж після 2000 року.  Йдеться про громадян, яким ще не виповнилося 66 років.

Інші ж пенсіонери отримають надбавки в розмірах близько 100 гривень.

Також з'ясувалося, що пенсіонерам-держслужбовцям не варто очікувати високих збільшень в зв'язку з тим, що Україна взяла на себе зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом зберегти зарплати працівників бюджетної сфери на поточному рівні.

У меморандумі з МВФ йдеться про те, що Україна в 2019 році зобов'язується заморозити зарплати чиновників, обмежити зростання заробітних плат бюджетників і індексації пенсій на рівні 8-9%.

Раніше повідомлялося, що навесні пенсії значно виростуть у тих, хто вийшов на заслужений відпочинок до 2017 року.  Крім того, в Україні ліквідували зрівняння пенсій, коли громадяни з різним стажем отримували однакові виплати.

Також з'явилася інформація про те, що запланована урядом індексація пенсій в березні в більшій мірі торкнеться тільки частини пенсіонерів.  Що стосується інших пенсіонерів, то надбавка до їх пенсій складе близько 100 гривень.  Про надбавки до пенсій і їх розмірах розповів економічний експерт Олексій Кущ.

Він упевнений, що певна група пенсіонерів вже незабаром відчує на собі значне зростання виплат.  За словами Куща, зростання пенсій передбачає у пенсіонера наявність значної частки страхового стажу, який був зароблений після 2000-х років.  Тобто надбавка до пенсій очікується у тих, хто знаходиться у віковому діапазоні 60-65 років.  Що стосується інших, то їм підвищать пенсію в межах 100 гривень.

«Виплати відчутно можуть вирости для певної групи пенсіонерів.  Для інших пенсії піднімуть на кілька гривень.  У меморандумі з МВФ говориться, що Україна в 2019-му зобов'язується заморозити зарплати чиновників.  Обмежити зростання заробітних плат бюджетників і індексації пенсій на рівні 8-9%.  Це перетворює пенсійну реформу в фарс », – вважає Олексій Кущ.

Кормі того він уточнив, що існують інші нюанси з автоматичним перерахунком пенсій.

«Перераховувати пенсії пообіцяли щорічно незалежно від влади.  Але проблема в тому, що автоматичну індексацію пенсій проводять під вибори.  Ніхто не гарантує, що за підсумками 2019 го цю норму заморозять якимось спеціальним законодавчим актом », – говорить експерт.