Міністр соцполітики хоче додати грошей тим, хто багато працював, але мало заробляв, передає Корупція.Інфо

Популярне: Краде у дітей-інвалідів? Європейські ЗМІ дружину Порошенка звинуватили у розкраданні “благодійних” коштів

Уряд обіцяє ще одне підвищення пенсій – тим, у кого вони залишилися мізерними після осучаснення. Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева. За його словами, мова йде про тих людей, хто багато працював, але отримував маленьку зарплату. А нинішня формула розрахунку пенсій враховує "трудодні" менше, ніж заробітки. Термінів підвищення міністр не назвав, як і способів підвищення, згадавши лише, що Кабмін такий механізм розробляє.

Кому недодали

За інформацією Пенсійного фонду, з майже 12 млн пенсіонерів надбавку отримали 86%. В останні 14% потрапили люди, у яких пенсія навіть після перерахунку не змінилася через невеликий стаж роботи і низьку зарплату, яка не дотягувала до середньої зарплати по країні на той час. Також серед них ті, хто отримує спецпенсії – науковці, держслужбовці та т. Д. (Крім силовиків), адже закон про пенсійну реформу не передбачає їх перерахунку. Але зазвичай такі пенсії становлять 3-5 тис. Грн.

У 40% пенсіонерів (майже 4,8 млн чол.), Які отримали мінімальну надбавку (до 200 грн), увійшли низькооплачувані, про які згадав міністр.

Згідно з даними Держстату по зарплатах за 1940-1991 рр., Заробітки в агросекторі в усі часи були нижче, ніж в промисловості в 2,5-3 рази. Тому колгоспники і робітники радгоспів, крім трактористів, комбайнерів, яким платили в 2-3 рази вище середнього, отримали мінімальні надбавки, потрапивши в 40%.

Аналіз зарплат в Україні по галузям за 1992-2017 рр. показує, що в 40%, які отримали мінімум потрапили також медсестри, лікарі, вчителі, бухгалтери, яку більшу частину життя працювали при СРСР, рибалки, лісники.

Кому дали більше

Експерти також з'ясували, хто з пенсіонерів виявився серед тих, кому пощастило більше з осучасненням пенсій (див. Інфографіку).

Надбавку в 400-500 грн отримали робочі-верстатники, будівельники, дорожники зі стажем роботи понад 40 років, механізатори. Від 500 до 1000 грн надбавки отримали начальники цехів, директора виробництв, професора вузів (якщо це не наукова пенсія). Несподівано серед щасливчиків виявилися і ті, хто отримував пенсії по 949 грн через неповний трудовий стажу (менше 15 років). Їм додали аж по 503 грн (+ 53%) до мінімальної пенсії в 1452 грн.

Понад 2000 грн надбавки отримали робочі гарячих цехів (ливарники, зварювальники) і шкідливих виробництв (хімпром), шахтарі, моряки, банкіри. Нарешті, найвищі надбавки – понад 4500 грн – менше ніж у 1% пенсіонерів, які мали зарплати на порядок вищі за середні по країні і великий стаж. До них відносяться льотчики-випробувачі, шахтарі із стажем більше 20 років, авіатори. Багато з цих людей нагороджені орденами, удостоєні звань Герой соцпраці, Герой України, "заслужений", "народний", за які надбавка до пенсії в розмірі 20-40% від мінімуму для працездатних (зараз 1 247 грн).

"Потрібні єдині правила розрахунку"

Експерти по пенсіях неоднозначно оцінюють ініціативу міністра соцполітики про додатковий перерахунок пенсій. Так, за словами екс-глави Пенсійного фонду, а нині незалежного експерта Віктора Колбуна це буде відхід від єдиних принципів перерахунку та осучаснення пенсій, затверджених новим законом про пенсійну реформу.

Що стосується механізму перерахунку пенсій малооплачуваним професіям, то Колбун допустив, що для них можуть залишити нинішній коефіцієнт за стаж (з 1 січня 2018 році він знизиться з 1,35 до 1), щоб арифметично збільшити нинішні пенсії на 25%. Але експерт проти доплати за рахунок коштів Пенсійного фонду він пропонує щоб держава виплачувала таким людям якусь соціальну допомогу з держбюджету.