В Україні тарифи можуть підвищиться ще більше через накопичені борги населення за комуналку.

За даними Держстату, за минулий рік заборгованість українців з оплати послуг ЖКГ зросла майже в два рази і досягла загальної суми в 55,6 млрд грн. Всього за 2018 рік рівень оплати населенням послуг ЖКГ склав 80,6%.

При цьому в останні місяці року ситуація з оплатою комуналки різко погіршилася і в грудні було сплачено лише 58% з нарахованих сум. Експерти пов’язують це з в першу чергу із зростанням тарифів на комунальні послуги, а також з проблемами з субсидіями.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Людям підняли тарифи на газ з листопада, в грудні вони отримали перші платіжки. І, по всій видимості, це зіграло свою роль. До того ж зараз є якісь проблеми з нарахуванням субсидій», – зазначив експерт з енергетики Дмитро Марунич.

Він також підкреслив, що найближчим часом ситуація навряд чи поліпшиться, враховуючи, що з 1 січня в Україні також зросли тарифи на гарячу воду і опалення.

Колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко також вважає, що катастрофічна ситуація з накопиченням боргів по ЖКГ може затягнутися надовго.

«Настає поріг чутливості, коли люди просто не можуть платити такі суми. Квитанції за опалення зросли на 30%. Плюс нова методика оплати за приміщення загального користування вступила в силу. Тому, коли люди бачать нові цифри в платіжках, вони махають рукою і кажуть: “Та йдіть ви на фіг з такими сумами!”», – розповів він.

При цьому експерти підкреслюють, що зростання боргів по комуналці призведе до серйозних проблем.

Першими їх відчують підприємства енергетичної галузі, а слідом і все населення. В першу чергу удар припаде до стану комунальної інфраструктури.

«У старих районах великих міст ми спостерігаємо постійні прориви труб як гарячого теплопостачання, так і останнім часом холодного. А з огляду на зростання заборгованості, можна припустити, що буде тільки гірше. Незрозуміло, куди йдуть гроші населення … Нічого не будується, не модернізується», – розповів Марунич.

Він підкреслив, що при такій ситуації країні загрожує нове підвищення тарифів.

«Все це веде до чергового підвищення тарифів, тому що гроші на модернізацію інфраструктури нізвідки більше брати», – заявив експерт.

А поки постачальники послуг вже почали відключати боржників від комунікацій. Вони вважають, що це – дієвий спосіб боротьби із заборгованостями.