Уряд затвердив новий порядок погашення мешканцями багатоквартирних будинків боргів перед ОСББ.

Якщо існують борги, що стосуються внесків на утримання будинку та прибудинкової території, мешканець може їх відпрацювати.  Для цього потрібно скласти договір з ОСББ.  Експерти відзначають, що механізм працював і раніше, однак тепер в документі заборонено вказувати суму більше, ніж реальний розмір боргу.

Популярное: «Я — готов»: Вакарчук сделал громкое заявление о президентстве

"Проблема боргів зараз як ніколи актуальна. При цьому вона не вирішена на законодавчому рівні. Фактично ОСББ та керуючі компанії мають вкрай мало повноважень для вибивання заборгованості", – зазначила голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко  .

Чиновник крім того додав, що ця постанова – лише спроба хоча б частково вирішити болюче для багатьох жителів многоквартірок питання.Щоб жителі, у яких є борги, змогли по ним розрахуватися, наприклад, прибираючи в парадній, у дворі, виконуючи дрібні ремонтні роботи і т.д.  Правда, зараз цей механізм використовують не часто ", – повідомив Попенко.

За заявою боржника або з власної ініціативи правління ОСББ зможе укласти договір, який підпишуть голова правління і співвласник-боржник.

У документі необхідно вказати вид, обсяг робіт, їх вартість та терміни виконання, а також умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування.  Крім того, після закінчення співпраці обидві сторони повинні підписати акт виконаних робіт.  Таким чином, можна відпрацювати борги за всіма видами обяз'язань перед ОСББ, будь-які внески, які прийняті на загальних зборах.

Однак це не стосується заборгованостей перед водоканалами і іншими постачальниками.  Юристи стверджують, що кожне ОСББ буде окремо приймати рішення про доцільність застосування порядку.