Український уряд затвердив новий порядок погашення мешканцями багатоквартирних будинків боргів перед ОСББ. Якщо у людини є заборгованості по внесках на утримання будинку, вона може їх відпрацювати, попередньо склавши відповідний договір з ОСББ. 

Такий механізм працював і раніше, але тепер у договорі про відпрацювання не можна вказувати суму більшу, ніж розмір боргу.

Також зараз процедура прийняття рішення спростилася. Якщо раніше рішення про відпрацювання приймалося загальними зборами окремо по кожному мешканцеві, то тепер зборам досить разово затвердити можливість використання такого механізму. Виносити рішення по кожному боржнику зможе правління.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

«Проблема боргів зараз дуже актуальна. При цьому вона законодавчо не вирішена. Фактично ОСББ та керуючі компанії мають вкрай мало повноважень для вибивання заборгованості», – розповів голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко.

Чиновник зазначив, що постанова – це спроба хоча б частково вирішити болюче для багатьох громадян питання.

«Щоб жителі, у яких є борги, змогли по ним розрахуватися, наприклад, прибираючи в парадних, у дворі, виконуючи дрібні ремонтні роботи і т.д. Правда, зараз цей механізм використовують не часто», – повідомив Попенко.

За заявою боржника або з власної ініціативи правління ОСББ зможе укласти договір, який підпишуть голова правління і співвласник-боржник.

У документі необхідно вказати вид, обсяг робіт, їх вартість та терміни виконання, а також умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування. Крім того, після закінчення співпраці обидві сторони повинні підписати акт виконаних робіт.

Таким чином, можна відпрацювати борги за всіма видами зобов’язань перед ОСББ, будь-які внески, які прийняті на загальних зборах. Але це не стосується заборгованостей перед водоканалами і іншими постачальниками.