В Україні ціни на комуналку, житло, продукти харчування та інше продовжують стабільно повзти вгору.

Найактивніше зростає вартість комунальних послуг, ціни на які за останні два роки зросли на 10,8%, за останній рік – на 4,3%, а, порівняно з аналогічним періодом 2016 року їх вартість збільшилася на 26%.

Про це йдеться на сайті Державної служби статистики.

Оплата житла, води і газу за останні дев’ять років подорожчала в 5,3 рази.

Разом з цими позиціями ростуть ціни і там, де в собівартість закладені комунальні послуги. Серед інших, це продукти харчування та безалкогольні напої. За три останніх роки вони подорожчали в середньому на 16,5%.

Раніше було відомо, що за продукти харчування українці викладають з кишені близько 4 тисяч гривень щомісяця. Такі дані Держстату вдалося зібрати завдяки опитуванням населення країни.

Отже, найбільше грошей іде на м’ясо – близько тисячі гривень. На другому місці хліб з показником 15%, тобто 600 гривень (20 гривень у день). Далі розташувалися молочні продукти, яйця, сир – 12%. Картопля займає 10% – 400 гривень на місяць.

Також раніше було відомо, які зміни відчують на собі українці завдяки бюджету на 2020 рік. За словами економіста та аналітика Олексія Дорошенка, зростання цін на продукти харчування в Україні припиниться. Це пов’язано з тим, що негативні чинники, які впливали на країну, вичерпані. Позитивним фактом, який буде істотно впливати на вартість продуктів, є те, що державний регулятор знизив облікову ставку НБУ.