З 1 травня в кожному регіоні України буде діяти своя ціна на газ для населення. Це сталося після введення нових тарифів Нацкомісією з держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) для АТ "Укртрансгазу".

Про це повідомляє прес-служба ГМ "Асоціації газового ринку України" ( "Агру"). Раніше нововведення вартість газу була єдина для всіх.

"Тому що для всіх областей діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, що складається з тарифу на транспортування для" Укртрансгазу "і тарифу на розподіл для операторів ГРМ", – повідомили в "Агру".

Зміна вартості газу в залежності від регіону обумовлена рішенням НКРЕКП ввести для дочірньої компанії "Нафтогаз України" – АТ "Укртрансгаз" – тарифу на транспортування газу, виходячи з замовленої потужності.

"Він передбачає, що споживачі газу (в тому числі побутові) будуть платити за послуги транспортування газу по газотранспортній системі фіксовану ставку (абонплату), в розмірі 157,19 грн. За тис куб. М. (Без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України ", – пояснили в Асоціації.

Відзначається, що "Укртрансгаз" вже направив постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу.

Вартість природного газу в травні-2019


Вартість природного газу в червні-2019

14 травня "Нафтогаз України" розіслали контрагентам додаткові угоди, які містять нову ціну газу при постачанні на умовах покладання спеціальних обов'язків. Нова ціна майже на 4% нижча ніж та, яка діяла в квітні.

Так, ціна складає 5990 грн за тис. Куб. м без урахування ПДВ і вартості доставки. Нова ціна на 245 грн за тис. Куб. м або майже на 4% нижче від тієї, що діяла в квітні. При цьому, за інформацією наявною в розпорядженні Асоціації, кінцева вартість газу повинна була складати 8 247,00 грн за 1000 м3.