Обшуки й переслідування корупціонерів це добре, розпочав свій допис в телеграм каналі Михаіл Саакашвілі.

Ще краще — обвинувальні вироки з конфіскацією. Але навіть посадки – це тільки косметичні заходи, які можуть усунути наслідки проблеми, але аж ніяк не вирішать першопричину її виникнення.

Першопричина ж проблеми очевидна як білий день – сприятливі умови для корупції.

Нинішнє ДАБІ це небожитель у сфері будівництва. Хочеш будувати — йди на уклін, неси від 5 до 20 $ за кожен квадрат будинку, який ти тільки збираєшся будувати й тільки тоді тобі можливо видадуть дозвіл. А потім прийдуть ще не раз, проводячи всякого роду перевірки, нагляди та введення в експлуатацію, єдина мета яких вибити з забудовника ще трохи грошей.

В теорії ДАБІ має контролювати якість будівництва, але по факту контролює воно тільки розмір хабарів.

Проблема наскільки очевидна, настільки ж елементарно вирішується.

Не потрібно намагатися знайти святих чиновників, які не братимуть хабарі, потрібно просто відібрати у них ВСІ повноваження кошмарити бізнес, видаючи дозволи і проводячи перевірки! Саме це ми фактично і запропонували в рамках реформи ДАБІ, яку представили на другому засіданні Нацради.

Згідно з нашою концепцією реформи, функції контролю будівництв передаються приватним компаніям, які несуть не тільки кримінальну, а й матеріальну відповідальність за свої рішення. Це не ноу-хау, подібна практика успішно функціонує в Великобританії, Австралії, Нової Зеландії багатьох інших країнах світу.

Концепцію передачі контролю будівництва третім особам підтримали всі без винятку учасники засідання Нацради. Прем’єр-міністр Шмигаль навіть висловив обережне припущення, що нам вдасться запустити реформу до кінця жовтня … Може цей черговий корупційний скандал в ДАБІ саме той сигнал, щоб запустити процес реформування галузі і вирішити проблему раз і назавжди?

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що незадоволений роботою правоохоронних органів в частині боротьби з корупцією. Про це він сказав у щорічному зверненні до українців з трибуни Верховної Ради

“У моїй програмі написано – не боротьба з корупцією, а перемога над нею. Є підозра, що правоохоронні органи не дочитали до кінця і сприймають як завдання лише першу частину – “не боротьба з корупцією”, – сказав український лідер.

За його словами, міжнародні партнери підтверджують нульову толерантність України до корупції. “Та чи достатньо президенту не красти, щоб не крали інші? Ні Люди кажуть: весна прийшла. Де посадки? Вірите чи ні, але саме цим питанням, щоправда, додаючи слова, які не можна казати на телебаченні, я починаю кожну нараду з керівниками шести правоохоронних органів. Що у відповідь? Не буду переказувати вам довгі сухі звіти, що створюють ілюзію їхньої ефективної роботи. Про знайдені 358 мільйонів незадекларованих статків. Чи є економічний ефект від діяльності НАБУ і САП у розмірі 1,5 млрд за перше півріччя 2020 року. Так. Усе це є. Я поважаю працю людей, що стоять за цими цифрами”, – сказав президент.

Він назвав роботу правоохоронних органів самообманом та ілюзією, оскільки українці не бачать результатів їхньої роботи. Він зазначив, що в Україні створено законодавчі, оперативні, матеріальні та психологічні умови для незалежної роботи правоохоронних органів, але реального результату все одно немає.

“Я незадоволений роботою правоохоронних органів щодо протидії корупції. Я не маю права втручатися в їхню роботу, але маю право оцінити цю роботу. Моя оцінка – незадовільна. Але її можна й потрібно виправити. Я прошу народних депутатів зосередитися на Антикорупційній стратегії на найближчі чотири роки. Цей законопроект я визначив як невідкладний. Так, за ці роки написано чимало стратегій. І вони не гарантують результату. Але я не заспокоюсь і доведу всім, що Україна без корупції – це не фантастика, це має бути реальністю. І мені байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити генеральних прокурорів, міністрів, керівників”, – наголосив президент. Він додав, що не менш важливою є й робота українських судів..