Гройсман запропонував відправити Клімкіна у відпустку.

Гройсман готовий призначити першого заступника міністра закордонних справ.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що може відправити главу МЗС Павла Клімкіна у відпустку і призначити на його посаду виконуючого обов'язки. Таку пропозицію він зробив у четвер як варіант вирішення конфлікту між президентом країни Володимиром Зеленським та главою зовнішньополітичного відомства.

"Нехай звернеться до міністра закордонних справ Павла Клімкіна і запропонує йому піти у відпустку на кілька місяців, я підпишу", – озвучив він ініціативу в ефірі одного з українських телеканалів. Глава уряду додав, що після цього з подачі Зеленського готовий призначити першого заступника міністра закордонних справ, який би виконував обов'язки глави відомства.

Крім того, Гройсман нагадав, що Клімкін був призначений ще колишнім президентом України Петром Порошенком, "але сьогодні він працює під керівництвом Зеленського". "І виходити з нотами, не погодивши позицію ні з президентом, ні з прем'єр-міністром, вважаю неприпустимим, тому що за кожною такою заявою – долі людей", – підкреслив він.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів про "російський розвід" і показав ноту МЗС РФ. Клімкін нагадав, що Росія могла б без проблем завершити всі внутрішні процеси для звільнення моряків, але замість цього захотіла спіймати українську владу в пастку.

Глава МЗС України зазначив, що в ноті-відповіді була викладена позиція, яку Київ і його міжнародні партнери відстоюють з найпершого дня російського полону моряків.

Наостанок він висловив здивування, чому президент Володимир Зеленський, який на сьогоднішньому брифінгу емоційно розкритикував Клімкіна за те, що він не узгодив з ним відповідь Кремлю, не висловив йому всі претензії особисто.