Схоже, Михайло Саакашвілі почав безсоромно лобіювати іноземні корпорації і вліз в тему з можливими квотами на імпорт мінеральних добрив в Україні. Про це докладніше пише телеграм-канал Шептун.

Так за словами журналістів тг-каналу, проти квот Мінекономіки зараз якраз активно виступають різні громадські організації із захисту фермерів, які в реальності представляють інтереси імпортерів мінеральних добрив і іноземних виробників.

Саакашвілі заявив, що буде активно боротися проти введення обмежувальних заходів на імпорт мінеральних добрив, так як це, на його думку, є інтересом українських монополістів. Таким чином Саакашвілі визнав, що його абсолютно не хвилюють плани Кабміну щодо захисту ключових промислових галузей (серед яких і український хімпром), і інтереси десятків тисяч працівників українських підприємств з виробництва добрив.

По суті, маємо факт першого серйозного зловживання своїм статусом з боку Саакашвілі після призначення на посаду глави Виконавчого комітету реформ. Надану Президентом довіру Саакашвілі вирішив витрачати на роботу на користь іноземних компаній. Цікаво, наскільки взагалі вписується в обов’язки Саакашвілі подібний тиск на уряд і Мінекономіки з питань торговельних відносин?

І найважливіший момент. Міхо чудово знає, що мінеральні добрива, які завозяться в Україну з його рідної Грузії, за фактом є російськими. Єдине в Грузії підприємство «Руставіазот» на 100% контролюється російською корпорацією АФК «Система». І схожа ситуація спостерігається з імпортом добрив з багатьох інших країн. Так що в своєму пориві вписатися за імпорт мінеральних добрив в Україні, Саакашвілі ще й підіграє російському бізнесу.

Так що там у нас з принципами, шановний Михайле? – задається питанням “Шептун”.

Також в Мережі з’явилися чергові плітки про можливе просуванні Саакашвілі на посаду прем’єра, замість Шмигаля. Про це пише тг-канал “Жінка з косою”.

“Михайлу Саакашвілі необхідно зараз показати активність і результат на своєму« новому місці », тоді його будуть просувати на пост Прем’єр-міністра.

Також в кулуарах повідомляють, що конфлікт Шмигаля і Саакашвілі неминучий, але його будуть намагатися не виносити в публічну сферу, а вирішувати кулуарно “, – йдеться в повідомленні.

Але відзначимо, що такі чутки з’являються регулярно і поки активних дій в цьому напрямку не помічено.