Приїхав Гройсман і виступав з промовою відразу після президента, а Луценко зустріч проігнорував

Минулого тижня Верховна Рада відкрила дев'яту сесію, тим самим запустивши новий політичний сезон. Президент Петро Порошенко вирішив скористатися приводом і запросив депутатів своєї фракції в державну резиденцію "Залісся" під Києвом для проведення "тімбілдінга". Як пройшла зустріч, про що говорив президент і чому на зустрічі не було Луценка.

За словами співрозмовників, на зустрічі були присутні від 70 до 100 депутатів фракції БПП. Також відвідали зустріч прем'єр-міністр Володимир Гройсман, перший віце-прем'єр міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів і віце-прем'єр Геннадій Зубко. Також ненадовго заїжджав міністр енергетики та вугільної промисловості Степан Насалик.

З очікуваних гостей не приїхали мер Києва Віталій Кличко і генеральний прокурор Юрій Луценко. Якщо перший знаходиться у відрядженні в США, то другий, не відвідав "Залісся" через те, що давав інтерв'ю журналістам, а потім пішов у кіно з молодшим сином Віталієм.

Політолог Ігор Петренко вважає, що відсутність Луценко може бути пов'язано з певними розбіжностями з президентом: "Луценко намагається отримати гарантії свого майбутнього".

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

За словами учасників зустрічі, Порошенко розповідав про виклики, які стоять перед державою і про те, що треба боротися з "п'ятою колоною", триматися разом і так далі. Також президент сказав, що Україна отримає транш МВФ.

Крім того, Порошенко налаштовував партію на перемогу на майбутніх виборах.

Після президента слово взяв Гройсман.

"Гройсман говорив щось подібне", – зазначив присутній на зустрічі депутат, додавши, що Гройсман більше не віддаляється від партії, а знову повертається в команду президента.

Політолог Петро Олещук вважає, що присутність Гройсмана на зустрічі не було формальністю: "Він не був зобов'язаний туди їхати, як прем'єр-міністр. Він демонструє, що вважає себе членом команди президента, незважаючи на всі публічні і приховані розбіжності".

Також, Олещук вважає, що зустріч потрібна була президенту, щоб відчути контакт зі своєю командою. За словами політолога Петренко, багато депутатів (в тому числі і в БПП) починають думати про своє політичне майбутнє і шанси потрапити до наступного скликання парламенту. Тому президенту необхідно було показати фракції, що у нього є чіткий план перемоги і Порошенко – це їх єдиний шанс залишитися в обоймі.