Не так давно до нас звернулись активісти та розповіли про один «дивний» магазин. А саме, що у ньому не всі товари мають українське маркування, тобто контрабандні товари. Наша команда вирішила взятись за це питання.

Ця проблема вже давно постала. Економічна скрута разом із намаганням попереднього уряду вичавити з експортно-імпортних операцій «якнайбільше» для латання бюджету, штовхає як підприємців, так і безробітних на контрабанду. Репресивні заходи не надто ефективні, адже, на відміну від держави, зловмисники щедріші до митників і прикордонників.

«Якщо жорстко прикрити «контрабанди», то населення всіх прикордонних районів або вимре, або виїде на заробітки – але вже назавжди, – розмірковує підприємець зі Львова на ім'я Сергій. Із контрабандою він обізнаний добре: з 1999 по 2007 рік возив товари з Польщі, оминаючи закон. – Вимруть також і митники, бо на їхню зарплату теж особливо не розгуляєшся. Наша держава все зробила для того, щоб люди, які живуть на прикордонні, не мали іншого шансу заробити собі на життя, окрім контрабанди». (інтерв’ю з Українським тижнем)

Та сьогодні все змінюється, нам обіцяють чесну безкорупційну державу, і за це просять чесність з нашої сторони. Тому сьогодні очі українців звернені до чесного майбутнього. Люди організовуються у громадські проекти, які дозволяють вичавити цю болячку із суспільства. Корупція інфо зі своїм проектом «Поборемо корупцію разом» також долучається до цієї боротьби.

Отже, як і ми писали, до нас надійшла інформація від активістів, щодо продажу нелегальної продукції (товари без українських акцизників) в одному з магазинів Львова, під назвою «Elite Club».

IMG_20141128_105212 IMG_20141128_105219

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коли ми відвідали цей магазин, то справді переконались, що більшість товарів немає українського маркування. Починаючи від алкогольних напоїв, завершуючи шоколадками. Нам вдалось відзняти товари, які виставлені на продаж у магазині, прихованою камерою.

твори2 твори1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також ми спробували придбати польський шоколад. І тут магазин нас знову «здивував». Касир запитав як ми зареєстровані. Виявилось, що тут можуть купувати товари лише «обрані». Цих обраних, до речі, можуть привести лише вже зареєстровані покупці магазину. Щоправда на перший раз нам все-таки дозволили придбати плитку шоколаду.

IMG_20141122_142607

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20141122_142618 IMG_20141122_142613

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для чого така складна система? Ми вирішили поцікавитись у працівників. Проте тут нас зустрів опір. Спочатку ми знайшли адміністратора, який нам нічого не зміг пояснити. Тоді ми запитали у нього, де знайти директора, власника. Виявилось, що працівники не знають, де їхнє керівництво і коли воно приїжджає.

Зрозуміло, що ніяких відповідей нам ніхто не дав. Нас почали виганяти з самого магазину. Раптом до нас вийшов невідомий чоловік (нам так і не вдалось з’ясували хто він такий, ким тут працює). Та принаймні він перший почав з нами говорити. Від нього ми з’ясували, що це приватна територія, яка є закритим клубом, нічого тут не продають (див. вище куплений шоколад). На запитання, чому ж тоді нам продали кілька днів назад шоколадку, він змінив тему. Коли ж ми поцікавились чому тут є цінники, каса, невідомий чоловік лише спромігся знову відповісти, що це приватна територія.

 

Автор: Yavkubi