Українська армія зробила контратаку під Києвом — там підбили п’ять російських танків, про це заявив речник глави МВС Вадим Денисенко.

 

“Ніч була достатньо складна, але в цілому ми можемо говорити про те, що українська армія зробила контратаку під Києвом. Ми підбили п’ять танків…Зранку в Києві на західній околиці чути було артилерійські бої. Ми розуміємо, що зараз там відбуваються бої. Проте поки що більш детальної інформації немає”, – каже Вадим Денисенко.

Також Збройні Сили України перейшли у контрнаступ та витіснили російських військових із міста Дергачів, що на Харківщині, й наразі повністю контролюють територію.

«Збройні Сили України вигнали російського окупанта із Дергачів та повністю контролюють територію. Там вже тривалий час ведуться активні бої. Російський окупант намагався оточити місто. Але наші військові відбили противника та перейшли в контрнаступ», – заявив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За даними голови ОВА, російські військові втратили два танки та два броньованих автомобілі, у Збройних сил втрат немає.

Важливо зазначити, що українська армія продовжує стримувати наступ РФ, захищаючи Харків та Охтирку. Триває кругова оборона Маріуполя. Основні зусилля зосереджують на недопущенні просування російської армії у південно-східному напрямку.

На Сіверщині утримують оборону Чернігова, також українські військові стримують просування російської армії в напрямку Києва.

На південному напрямку війська РФ стримують у напрямках Кривого Рогу, Миколаєва, Вознесенська та Нововоронцовки (Херсонської області). Також наші військові продовжують прикривати державний кордон з Республікою Білорусь.

На інших напрямках виконують завдання тероборони.

За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії перевищують 12 тисяч особового складу. Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Водночас американська розвідка оцінює втрати російських військових у від 2 до 4 тисяч людей вбитими.

Нагадаємо, 9 березня РНБО України Олексій Данілов заявив, що Україна має чітке розуміння щодо планів ворога. Міністр зазначив, що в окупантів вже інша тактика, ніж на початку війни. Адже змінилося керівництво, було знято порядку восьми генералів зі своїх посад, через те, що ті не виконали своїх завдань.