На Чернігівщині проводяться державні випробування радіолокаційного комплексу контрбатарейної боротьби 1Л220УК "Зоопарк-3"

Спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки вивели спецтранспорт на полігон, повідомляє кореспондент Військового телебачення Олександр Штупун в Facebook.

"Зоопарк-3" використовує сучасний принцип радіолокації – цифрову антенну решітку. Вона має низку значних переваг перед аналоговими фазованими антенними решітками.

– Цей виріб виготовлено запорізьким підприємством “НВК Іскра”. Він призначений для виявлення вогневих позицій артилерії та ракетних пускових установок противника з передачею їх координат своїм артилерійським підрозділам для подальшого знищення ворога, – розповів один з членів випробувальної комісії Сергій Цілина.

Про розробку вітчизняних контрбатарейних радарів стало відомо у листопаді 2017 року коли на полігоні навчального артилерійського центру у смт. Дівички було продемонстровано плакати з новими контрбатарейними радіолокаційними станціями.

У червні 2018 року, в кадр потрапили нові українські контрбатарейні РЛС. Згодом відбулась демонстрація комплексу на параді до Дня Незалежності України.

Загальне призначення контрбатарейних РЛС – ведення артилерійської розвідки та коригування вогню артилерії. Вони виявляють артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї. На відміну від раніше представленої на військовому параді до Дня Незалежності України комплексу 1Л220УК високомобільний радіолокаційний комплекс розвідки вогневих позицій 1Л221Е розробляється зі встановлення безпосередньо на шасі автомобіля колісною формулою 8×8, а не у причіпному варіанті. Це дозволяє  скоротити час розгортання та згортання машини до 5 хвилин, що підвищує її мобільність та живучість.

Як повідомлялося раніше, озброєння українського виробництва були широко представлені на спеціалізованих виставках, таких як “Зброя та Безпека ”. Крім того, досягнення українських конструкторів були представлені і на інших міжнародних майданчиках.