Українські військові тримають усі логістичні маршрути окупантів під щільним вогневим контролем.

Речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські окупанти бояться активного контрнаступу Збройних Сил України на півдні. Це повʼязано з тим, що росіяни не можуть підтягувати резерви з боку тимчасово окупованого Криму через технічні складнощі.

Як зазначила представниця ОК “Південь” в ефірі Апостроф TV, ворог намагається стягувати сили й засоби з Мелітополя Запорізької області до окупованої частини Херсонщини та будувати там оборонні споруди, оскільки побоюється просування українських військових. Проте наші захисники тримають усі логістичні маршрути окупантів під щільним вогневим контролем.

“Проблема для окупантів полягає в тому, що вони не можуть підтягувати резерви саме з боку окупованого Криму. Для них це проблематично робити з технічного погляду. До того ж, моральний рівень там падає з кожним днем. Окупанти на лівому березі Херсонщини та в Криму розуміють, що для них події розвиватимуться, як на правому березі. І це заважає швидко формувати резерви”, – наголосила Гуменюк.

Крім того, в тимчасово окупованому Криму активізувався партизанський рух, який співпрацює з Силами оборони України. Окупанти нічого не можуть із цим вдіяти.

“Партизани у Криму відчувають велику підтримку з боку Сил оборони України. Рух опору на півострові як співпрацює з нами, так і сам виявляє ініціативу. Окупанти нічого не можуть вдіяти, хоч і намагаються тиснути на репресії, вишукуючи проукраїнських громадян. Територія там велика, а сил у них з кожним днем дедалі менше”, – зауважила Гуменюк.

Військовий експерт Олександр Коваленко прокоментував заяву глави ГУР Кирила Буданова про контрнаступ ЗСУ навесні від Криму до Донбасу. За його словами, подібні слова лунали і у 2022 році напередодні великого контрнаступу українських захисників у Харківській області.

Полковник запасу нашої армії, військовий льотчик-інструктор Роман Світан прогнозує, що новий контрнаступ ЗСУ буде тоді, коли хоча б тиждень чи два не буде багна. За його словами, українські воїни можуть рушити на узбережжя Азовського моря.

Найімовірніше, що російські військові будуть вести оборонні та наступальні дії. Їхня головна ціль – вийти на адміністративні межі Луганської та Донецької областей.

Про це розповів військовий оглядач Денис Попович. За його словами, основні події все ж розгортатимуться на Донецькій дузі.

Денис Попович зауважив, що передусім росіяни продовжуватимуть свою активність на Донецькому напрямку – Бахмут передусім. Також під загрозою Харківщина.

“На Куп’янськ може бути здійснений наступ, оскільки росіяни хочуть відіграти ті втрати, які вони зазнали під час нашого контрнаступу на Харківщині у вересні”, – пояснив він.

За словами військового оглядача, цілком можливе зазіхання ворога і на Запорізьку область.

“Ці маси демобілізованих, маси вагнерівців, які зараз концентруються на фронті, саме спрямовані на ці напрямки”, – підкреслив він.

Проте, все ж основною ціллю росіян все ж залишається Донбас. Імовірно, що вони не полишатимуть спроби взяти Бахмут. Також Попович спрогнозував, що Росія хоче вийти на адміністративні кордони Донецької області.

“Щоб потім, можливо, оголосити про перемогу, про “визволення” двох регіонів – Донецької та Луганської областей”, – зауважив він.

Окрім цього, військовий оглядач не відкинув варіант про можливе спонукання такими діями української сторони провести перемовини на умовах противника.

Попович розповів, що залежно від напрямку росіяни готуються або до наступальних, або до оборонних дій. Наприклад, у Запорізькій області окупанти планують захищати свої позиції. У такий спосіб вони хочуть створити так званий “сухопутний коридор до Криму”.