Американський Інститут вивчення війни вважає, що українські сили не здатні одночасно захищати Бахмут та розпочати весняний контрнаступ.

Проте військовий аналітик, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь заявив протилежне.

На його думку, те, що відбувається в Бахмуті, – це тактичні дії, які відбуватимуться у будь-якому випадку. Велика ж наступальна операція не потребує величезної кількості наземних сил, як це було у Першу та Другу світові війни (і як це сьогодні роблять росіяни). ЗСУ потрібне переважання у високоточних засобах та засобах розвідки, в управлінні та координації сил.

Таким чином, за умови отримання достатньої кількості озброєння, українська армія зможе одночасно обороняти Бахмут і проводити великий весняний контрнаступ.

Таку думку військовий експерт висловив в інтерв’ю Євгенії Кутновій для YouTube-каналу Politeka Online.

“Йдеться про настання зі знищенням на глибину 150 км, якщо у нас будуть ці кошти. Я сподіваюся, що вони будуть на момент початку операції”, – зазначив Самусь.

Потім експерт підкреслив, що розм’якшення російських позицій на 100 км углиб – це серйозний удар по можливості окупантів вести наступ навіть на Бахмут, оскільки не можна наступати на це місто, не маючи достатньої кількості артилерії, боєприпасів та бронетехніки.

Без артилерії це перетвориться просто на якусь м’ясорубку і все дуже швидко закінчиться.