Найближчим часом ми спостерігатимемо зниження темпів наступу і в якийсь момент має настати зупинка. Неможливо наступати нескінченно. Тож суспільство має бути до цього готове.

Військовий експерт Олег Жданов пояснив чому контрнаступ ЗСУ буде невічним.

“Сідаючи на шпагат, головне не порвати штани. Ми ж розтягуємо свої тили. Уявляєте логістику: де розташований Куп’янськ, а де була лінія фронту, коли ми розпочинали наступ. Це треба все перевезти туди – в район Куп’янська. Треба організувати там оборону, бо Росія починає потихеньку відходити від шоку, і зараз ми можемо спостерігати деякі спроби зібрати якесь військо для того, щоб завдати контрудару. Зможуть вони, чи не зможуть, це вже питання другорядне, але треба бути до цього готовим”, – зазначив Жданов на своему YouTube-каналі.

Експерт також пояснив, що війська, які були в обороні на лінії фронту, залишилися на своєму місці. У наступ пішли резервні війська, і вони розвивають наступ. Тому треба підтягнути основні сили, посадити їх в оборону, вивести наші частини, які наступали, з бою, перегрупувати їх, відновити їхню боєздатність, поповнити технікою, озброєнням і особовим складом, і тоді ми будемо готові до другого етапу.

“Зазвичай так і робиться. Або роблять наступним чином: накопичують необхідну кількість резерву, ешелонують його. І ось, припустимо, коли резерв досяг піку і далі не може розвивати наступ, через те, що і втома людей, і втрати, це все-таки наступ, і розтягнутість фронту починає нести загрозу безпеці зустрічного удару від противника, тоді ці сідають у оборону, а через їхні голови заходить наступна хвиля резерву. Якщо у нас така хвиля є, алілуя, ми підемо вперед. Якщо такої хвилі немає, нам потрібна оперативна пауза для перегрупування. Я думаю, що швидше за все буде оперативна пауза для перегрупування. Тим більше, що велику частину Харківської області ми фактично зачистили”, – розповів Жданов.

Експерт наголосив, що той оперативний успіх, якого ми досягли сьогодні, він вражає.

“Він (оперативний успіх – ред.) дуже вражає. Ми відсунули російські війська на державний кордон навпроти міста Харків. По річці Оскол ми Харківську область повністю звільнили. Далі, як розвиватиметься наступ, побачимо…”, – додав він.

Військовий експерт зауважив, що у стратегічному плані ЗСУ розпочали контрнаступальну операцію.

“Це перша пробна куля цієї операції. Далі, у міру нарощування зусиль, у міру формування нових резервів, нових частин, ми просуватимемося до державного кордону України, який був визначений чи всесвітньо визнаний у 91 році”, – підсумував Жданов.

Про про зниження темпів наступу висловився Міністр оборони Олексій Резніков. Він заявив, що існує дві причини, які стримують рух наших військових на Херсонщині. Це специфічний ландшафт регіону та залучення російським військовим командуванням чеченських найманців, які не дозволяють окупантам полишати свої позиції.

Посадовець зазначив, що ЗСУ наносять значних втрат окупантам на півдні.

“Контрнаступ українських військових на Херсонському напрямку просувається повільніше, ніж на Харківському, оскільки це сільськогосподарський регіон з іригаційними каналами, які росіяни можуть використовувати як оборонні траншеї”, – сказав очільник Міноборони в одному з інтерв’ю.

Окрім того, російське військове командування відправило на Херсонщину 1200 чеченських солдатів. Їх використовують для того, щоб не дати військовим залишати свої позиції.

Та попри все це, ЗСУ завдали значних втрат армії Кремля на південному напрямку.