Росія “вийшла” із угоди про експорт зерна. Тепер країна-агресорка знову хоче шантажувати голодом увесь світ. Слід зазначити, що військовий супровід суден із зерном у Чорному морі, теоретично можна влаштувати

Про це розповів військовий експерт та аналітик Андрій Харук. Він також зазначив, що вже був досвід, коли у 80-ті роки американці організовували супровід танкерів у Аравійській затоці.

Але, за словами Харука, тут ми стикаємось зі значними проблемами, які стосуються правових аспектів. Оскільки кораблі не чорноморських країн, можуть перебувати у Чорному морі досить обмежений час.

«Також можуть стати на заваді політичні аспекти – наскільки країни Заходу готові безпосередньо залучати свої військово-морські сили, аби супроводжувати ці зернові конвої», – зазначає він.

За словами фахівця, небезпека з боку Росії зараз трохи перебільшена, бо кораблі країни-агресорки зараз фактично “загнані” до бухт. Тож залишається лише гадати, чи наважаться на Заході на такий крок.

Нагадаємо, раніше у Росії заявили, що припиняють участь у зерновій угоді. Причиною стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію. Однак у ЗСУ не підтвердили своєї причетності до атаки.

Водночас російське МЗС цинічно заявило, що нібито через теракт “не може гарантувати безпеку цивільних суден” у Чорному морі в межах угоди. Та є одне “але” – небезпеку якраз-таки створює Росія і її дії.