Росіяни відібрали частину нашого суходолу, поводять себе зухвало в Азовському, Чорному морях. Втім, в України і надалі залишається законне право проводити свої судна, зокрема, і військові.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного телеканалу ZIK говорив генерал-лейтенант Ігор Романенко.

«Ідея про третій прохід військових кораблів через Азов давно існує в Україні. Не росіянам нам говорити про провокацію. Вони відібрали частину нашого суходолу, поводять себе зухвало в Азовському, Чорному морях. Тому нам треба захищати свою державу, суверенітет», — наголошує експерт.

Також генерал-лейтенант зізнається що вважає заяви міністр закордонних справ РФ Сергя Лаврова — провокацією.

«Кораблі НАТО мають право на супровід наших суден. Буде моніторинг аудіо- і відеопроходу, тому росіяни у складній ситуації. Побачимо, як вони себе поводитимуть. У нас ця акція на законних правах. Ми лише хочемо проводити свої кораблі», — говорить Ігор Романенко.

Генерал-лейтенант звертає увагу на те, що навіть на законодавчому рівні в України є право користуватися Азовською акваторією.

«Про це згадував навіть Путін, щоправда, у своїй інтерпретації. Мовляв, заходити військові кораблі України можуть, але не розгулювати. Це вже його думки. Ми ж маємо наполягати на своєму і робити так, як нам зручно», — додає Ігор Романенко.

Нагадаємо, судна НАТО незабаром увійдуть до Чорного моря для військових навчань.

Згідно інформації ЗМІ, має увійти флагман Постійної протимінної групи НАТО №2 – Standing NATO Mine Countermeasures Group Two (SNMCMG2). А також корабель FGS Werra (А 514), що є плавбазою ВМС Німеччини. 

Окрім того, політика Росії в Чорному морі спонукає США розпочати співпрацю з Грузією й Україною. Наша держава може увійти до Чорноморського командування НАТО. Про це повідомляє Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння.

Створення нового командування передбачає включення також Румунії та Болгарії. Підвищення заходів безпеки пов’язане зі збільшенням кількості американських кораблів та суден НАТО у Чорному морі.

Завдяки укомплектуванню флоту кораблями інших країн США і НАТО зможуть обійти Конвенцію Монтре, якою керується Росія. Наразі Конвенція обмежує тоннаж та термін перебування військових кораблів у Чорному морі країн, які не входять до чорноморських держав.