Напередодні голосування у другому турі президентських виборів в Україні, яке відбудеться 21 квітня, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив про підтримку України з боку США.

У своєму Twitter Волкер написав, що Штати й надалі підтримуватимуть мирну і демократичну Україну.

При цьому представник держдепу наголосив, що кордони України будуть відновлені у належних межах, включно з Кримом.

"Напередодні недільних виборів я хотів би повторити, що США тут надовго, і ми тут, щоб підтримати мирну, сильну, демократичну, квітучу, безпечну Україну, яка бачить свої кордони і території, включаючи Крим, повністю відновленими", – написав Волкер.

Додамо, що США, Євросоюз та інші країни Заходу періодично будуть посилювати або запроваджувати нові й нові санкцій проти Росії, поки вона не зупинить свою агресію в Україні та не поверне незаконно анексований Крим.

Спеціальний представник США в переговорах по Україні Курт Волкер під час прес-конференції у Брюселі відзначив, що країни Заходу не влаштовує нинішній стан речей, і вони продовжать тиск на Росію, щоб примусити її змінити поведінку.

Тому, міжнародна спільнота продовжить карати Росію санкціями, які вперше були запроваджені на початку агресії в Україні майже 5 років тому. Для їх зняття або послаблення необхідно, щоб Кремль демонстрував бажання піти з Донбасу і виконував Мінські угоди.

Волкер також додав, що санкції, які були введені кілька днів тому за агресію Росії в Керченській протоці, були спільним рішенням США, Європейського Союзу і Канади.

Це був наш узгоджений крок, аби продемонструвати, що ми глибоко занепокоєні продовженням окупації та проголошенням Кремлем анексії Криму.  А також, що це поширилось на проголошення Росією одностороннього контролю над Керченською протокою та доступом в Азовське море,– наголосив Волкер.

Дипломат згадав про атаку та ув'язнення українських моряків і суден, та закликав негайно відпустити їх. 

Водночас за його словами, немає військового рішення проблеми повернення анексованого Росією Криму під контроль України.

"Це стало б військовою катастрофою", – наголосив Волкер. І додав, що в разі реалізації такого сценарію постраждали б тисячі людей. 

Утім, він також виключив можливість прямих переговорів з проросійськими бойовиками з окупованої частини Донбасу. Саме на цьому наполягає Росія, яка при цьому заперечує, що контролює незаконні збройні формування на Сході України. Представник США зазначив, що прямі переговори України з бойовиками "легітимізували би вторгнення та окупацію" Росією українських територій.