Державна резиденція "Синьогора". Безмежні лісові простори, унікальні гірські краєвиди та неймовірний палац! Це саме той президентський маєток, про долю якого точилися гострі дискусії під час Революції Гідності. 

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва

Сьогодні резиденція забезпечує відпочинок найвищих посадовців України та їхніх друзів. Коштом платників податків. На наші з вами гроші!   

Так, "Синьогору" фінансують з коштів державного бюджету, що призначені на утримання Президента України. За три роки каденції Порошенка держава витратила на цю резиденцію понад 40 мільйонів гривень!

…Щоб потрапити сюди, потрібно заплатити 50 гривень. Ні, тут не можна, як у музеї, просто придбати квиток і піти оглядати експонати. Щонайменше за два дні до відвідин цього режимного об'єкта треба надіслати організаторам екскурсії свої паспортні дані та інформацію із свідоцтва про народження навіть найменших дітей.   

На КПП озброєна охорона викликає по одному кожного із членів нашої групи. Показуєте паспорт, дані якого уважно звіряють із тими, які ви подали при реєстрації. Одне слово, тотальний контроль: мусите і кишені вивертати, і через спеціальну рамку, як в аеропорту, проходити.   

На території нас супроводжує не лише екскурсовод, але й декілька охоронців.  

Історія "Синьогори" розпочинається ще 1999 року, коли Леонід Кучма вирішив, що однієї кримської резиденції йому замало. Захотів ще в Карпатах: щоб і полювати можна було, і на лижах покататись. Провівши заміри води, повітря та грунту, фахівці вирішили, що саме в Гуті президентам буде найкраще дихати на повні груди. Тож уже в 2001 році й постала ця дача.   

Площа усіх цих президентських володінь – 10 886 гектарів.

Тут вам і величезні вольєри із тваринами. Навпроти одного з них – озеро, а за ним – ще одне, посеред якого на острівці збудовано дерев'яну капличку. Її, до слова, свого часу добудував Янукович.  

До головної будівлі – величезного палацу – заходити не можна, усі двері опломбовано. Але штор на вікнах немає, тож можна зазирати всередину.   

Розкіш! Скляні двері, просторий хол, мармурові сходи, висока, на 4 – 5 поверхів стеля, купол над головою, кована люстра, колони – оце так! Нічого собі президенти резиденцію вибудували!   

До речi, саме в цьому палацi зупиняються президенти, звiдси й записував дехто з них бiльшiсть своїх новорiчних та рiздвяних привiтань. Гiди неохоче розповiдають про те, що всерединi цього замку, але не заперечують жодного нашого припущення: зимовий сад, басейн, i, либонь, не один. А ще – сауни, бiблiотеки, тренажерки, кiнотеатр, бiльярдна, купа спалень i цiле крило для найближчого обслуговуючого персоналу!