На затриманого лікаря раніше вже складали протокол за нетверезе водіння, передає Корупція.Інфо

У Львові патрульні привезли затриманого чоловіка до лікарні, аби зробити тест на алкоголь. Але виявилося, що медики робити це не хочуть, адже затриманий виявився їхнім колегою – головним лікарем іншої клініки з медичної родини. 

Черговий лікар замість того, щоб перевірити свого колегу на вміст алкоголю, просив поліцейських відпустити затриманого. Водій Юрій Токарєв, головний лікар іншої клініки, стояв поруч. Він довго мовчав та врешті втрутився у розмову. Переконує, що не пив і натякає на корпоративну солідарність.

“Я є посадова особа публічного права. Мама моя так само є головним лікарем. Це є всі лікарі. Це не та ситуація”, – каже він.

Чоловіка затримали уночі за проїзд під заборонений знак. Коли патрульні оформляли протокол, відчули запах  алкоголю, а комп’ютер показав, що у січні на лікаря вже складали протокол за нетверезе водіння. Від тесту на драгері водій відмовився. Тож патрульні повезли його до лікарні, але розуміння у медиків не знайшли.

“Почали намагатися придумувати якісь відмазки, вигадати хворобу, ніби він скаржиться на біль в голові, що йому потрібна госпіталізація”, – розповідає інспектор патрульної поліції Львова Віталій Муха.

Врешті, після довгих перемовин, аналіз  таки зробили. “Забір біологічних зразків крові і опломбування та маркування відбувалися в присутності поліцейських, на даний момент зразки скеровані і знаходяться в лабораторії”, – каже завідувач травмпунктом 8 клінічної лікарні Львова Олександр Луговий.

В управлінні охорони здоров'я обурені і визнають, що поведінка чергового лікаря неетична.

“За три хвилини до зустрічі з вами я дав доручення створити комісію, щоб провести службову перевірку по факту поведінці цього чергового лікаря”, – каже  начальник управління охорони здоров'я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Щодо Токарєва у міській раді не так категоричні.

Популярне: Порошенко оголосив про те, що АТО закінчено. Українці в ступорі

“Якшо поліцейські в цьому ліпше розбираються, хай самі ставлять діагнози. Я не побачив по відео ознак алкогольного сп’яніння. Нема претензій до роботи головного лікаря. Його особистий час, ми теж ходимо на забави, мене теж звинувачували”, – каже Володимир Зуб.

Від зустрічі з журналістами Юрій Токарєв відмовляється через погане самопочуття. Але у телефоній розмові переконує – був тверезий, а під знак поїхав, бо і тоді почувався недобре.

“Попросив вас сьогодні не робити відеорепортаж, бо в мене 180 на 110. Я не вживав алкоголю ні того разу, ні в іншому випадку, коли справа йде у суді”, – сказав лікар.

Результати аналізів стануть відомі за три дні. Якщо вони покажуть наявність алкоголю – головному лікарю загрожує 10 000 гривень штрафу і  позбавлення водійських прав на рік.