Міхеіл Саакашвілі видав один із найкращих свої постів за останній час. Рекомендуємо дочитати до кінця.

Передаємо в оригіналі.

Те, що Пудрика прибрали це, звісно, добре, але як і раніше відкритим залишається питання, ЯК його взагалі можна було туди призначати, знаючи бекграунд такого «професіонала». Чому пройшло цілих ТРИ місяці перед його звільненням? І які саме показники не влаштували керівництво, показники митниці чи особисті Пудрика?

Пам’ятається, призначаючи Пудрика, міністр фінансів Марченко заявив, що благочесність кадрів це не його зона відповідальності. Тепер виникає закономірне питання, а результати цих призначень на ключові посади в країні відвертих корупціонерів, які кошмарять бізнес, це ваша компетенція, міністр? Або ви взагалі ні за що не відповідаєте і не несете ніякої відповідальності?

До речі, я критикував не тільки призначення Пудрика, а також і десятка інших «професіоналів» часів Януковича з орбіти рєшали Романенка, яких, не моргнувши оком, призначили по всій Україні. Їх показники поки що всіх влаштовують?

Це провальне призначення, до речі, в повній мірі показує, що казки про «професійність» старих кадрів — всього лише казки.

Мовляв, старий, поганий, крав, знаємо, але зате він ефективний. Повна маячня. Корупціонер ніколи не зможе бути ефективним для країни ні в якому вигляді, тільки для власної кишені. Пудрик тому черговий доказ.

Крім цього, він поділився ще одною перемогою.

Ще одна позитивна новина: Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт з нашою концепцією реформи Надрокористування.

Сам факт того, що процес від погодження Президентом до реєстрації у ВРУ зайняв усього три тижні, як би це дивно не звучало, для українських реалій — вже перемога! Багато в чому завдячуючи голові Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренко.

Але конкретніше про реформу.

Якщо депутати підтримають Президента та проголосують наші пропозиції, Україна незабаром отримає досить широке вікно можливостей, а українці — додатковий прибуток.

Так, мова йде безпосередньо про прибуток для українців, адже за ініціативою Президента у реформі прописане таке поняття, як «Економічний паспорт українця», який фактично реалізує закріплене в Конституції право народу на володіння державними природними ресурсами. (Деталі незабаром)

Крім того, реформа створить рівні умови для всіх учасників ринку і прозорі правила гри для інвесторів. Ми пропонуємо:

  • скоротити строки отримання ліцензій від 2 років до 2 місяців;
  • запровадити електронні аукціони проводити їх у чітко визначені часові рамки;
  • скасувати усіх погодження при отриманні ліцензії;
  • скасувати повноваження місцевої влади контролювати надрокористування;
  • запровадити нову, прозору процедуру встановлення земельних сервітутів;
  • скасувати будь-які перевірки без рішення суду і тощо.