кор луганськ

Луганщина – зараз досить нестабільна і непередбачувана. Проте, на жаль, одна стабільна біда українських областей не стає меншою у складні часи. Корупція на Луганщині у 2015 році.

1. На Луганщині викрили корупційну схему для «переселенців»

Більше 3000 псевдопереселенців отримали пенсії і соцвиплати за хабар. Державі це обійшлося у 9 млн грн

Про це повідомляє  сайт СБУ.

“Встановлено, що чиновники Управління пенсійного фонду та Управління праці й соціального захисту Марківського району за грошову винагороду оформлювали пенсії та соцвиплати особам, які начебто переселилися на Марківщину. Однак з’ясовано, що ці люди навіть не бували у Марківці”, – йдеться у повідомленні відомства.

Організатори розробили корупційний механізм надання “пенсійних послуг” і оцінили переоформлення кожної виплати так званих “переселенців” на контрольованій Україною території вони у 1,5 тис. грн. Чиновникам у Марківці, які через посередників отримували документи, з цієї суми віддавали по 200 грн.

За попередніми підрахунками, у листопаді-грудні 2014 року зловмисники безпідставно оформили пенсії та соціальні виплати понад трьом тисячам мешканців окупованих територій, що коштувало державному бюджету України понад 9 млн. грн.

“17 січня 2015 року за матеріалами СБУ органами внутрішніх справ відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України. У ході обшуків вилучено документальні підтвердження протиправної діяльності чиновників”, – повідомили у СБУ.

В інших районах Луганської області наразі тривають перевірки з виявлення подібних правопорушень.

2.У суді розглядається справа про порушення процедури закупівлі послуг з переробки вугілля на 38 млн. грн.

Прокуратура Луганської області у грудні 2014 року встановила порушення суб’єктом господарювання процедури закупівлі послуг з переробки вугілля на суму понад 38 млн грн. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Щоб усунути ці порушення до Господарського суду Харківської області направлено позовну заяву в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про визнання недійсним рішення державного підприємства щодо визначення переможця процедури закупівлі послуг з переробки вугілля та укладеного на підставі цього договору на вищезазначену суму.

20 січня 2015 року суд прийняв позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі.

3. На Луганщині сільському голові за хабар від підприємця загрожує до 10 років
Прокурор області повідомив про підозру голову однієї з сільських рад Кремінського району Луганської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Встановлено, що вказана особа, займаючи відповідальне становище (посадова особа органу місцевого самоврядування), знаходячись на робочому місці, одержала від громадянина неправомірну вигоду у розмірі 3000 грн за сприяння в оформленні дозволу на зайняття підприємницькою діяльністю на території ради.

Стосовно підозрюваного судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

4. На Луганщині затримали військкома-хабарника, який «збирав данину» навіть зі своїх підлеглих

25 лютого співробітники міліції та прокуратури Луганської області у ході проведення негласних слідчих дій викрили та затримали військового комісара Н, який отримав частину неправомірної вигоди у сумі 1200 грн. від свого підлеглого.

Про це повідомляє речник АТО у Луганській області Руслан Ткачук на своїй сторінці у Фейсбук.

Посадовець запропонував останньому уникнути від мобілізації та працевлаштуватися у військовий комісаріат, за що той повинен був щомісячно передавати військкому частину його заробітної плати, усього понад 10 тис. грн.

При цьому військовий комісар забезпечував «щедрому» підлеглому вільний графік відвідування робочого місця. У робочому столі посадовця було виявлено та вилучено набої калібру 7,62 мм у кількості 29 шт. та 5,45 мм – 55 шт.

Отримано зізнання. Проводилася відеозйомка. Вилучено гроші у сумі 16200 грн. та 2000 долларів США. Військкома затримано на підставі ст. 208 КПКУ.

5. Під час виборів посадовці ОВК отримали 1,5 млн грн бюджетних коштів на територію, де виборів не було

Прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191 КК України щодо розтрати бюджетних коштів службовими особами окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 104 (місто Луганськ та Лутугинський район області) на позачергових виборах народних депутатів 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Вказана територія Луганської області тимчасово контролюється терористичною організацією «ЛНР», тому виборча комісія фактично не працювала.

Посадовці комісії, перебуваючи на неокупованій території області, склали документи про роботу комісії та отримали з Державного бюджету України кошти у розмірі майже 1,5 млн грн, у тому числі 500 тис грн у вигляді заробітної плати.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

6. На Луганщині спіймали на хабарі у 60 тис керівника слідчого підрозділу міліції

На Луганщині задокументовано факт отримання неправомірної вигоди одним з керівників слідчого підрозділу ГУМВС України в області.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області

Підозрюваному оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище) та судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави.

Вказана службова особа викрита «на гарячому» безпосередньо після одержання від громадянина неправомірної вигоди в розмірі понад 60 тис грн за не притягнення останнього до кримінальної відповідальності.

Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

7. Директор держпідприємства фінансував бойовиків «ЛНР» на кошти підприємства

Директор луганського державного підприємства «Луганськстандартметрологія» фінансував бойовиків ЛНР на кошти підприємства.

Про це повідомили у прес-службі МВС.

«Взявши на себе повноваження директора, за підтримки незаконного збройного формування «Дон», зазначений службовець з кабінету головного бухгалтера викрав печатку та чекову книжку підприємства. Зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи чек на отримання готівкових коштів з розрахункового рахунку підприємства, чоловік в банку отримав 150 тисяч гривень з призначенням платежу «матеріальна допомога на медикаменти»», – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, вказані кошти за призначенням не використовувалися. Близько 100 тисяч гривень було ним витрачено на придбання зброї і боєприпасів для потреб незаконних збройних формувань, решту суми ˗ близько 50 тисяч гривень він привласнив.

За даним фактом Сєвєродонецькою міліцією розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. За цією статтею зазначеному керівнику оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Окрім цього, вирішується питання щодо притягнення зловмисника до кримінальної відповідальності і за ст. 260 (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України.

Джерело: Корупція.інфо