ТОВ "Інтертехенерго", пов’язане з оточенням міністра екології Андрія Мохника, без тендерів отримало державні підряди на суму 972 млн грн на утеплення соцоб’єктів за гроші "Кіотського протоколу".

За попередньої влади ці кошти мали надійти на рахунки фірм, пов’язаних з народним депутатом від "Партії регіонів" Юрієм Іванющенком,однак після скандалу у ЗМІ, вони не змогли освоїти всі гроші, повідомляє Громадське.

За словами голови Держеконінвестагентства Романа Марголіча, з суми в 470 мільйонів євро було використано близько 270 млн.

Водночас, на сайті Держекоінвесту замість колишніх переможців фігурує фірма "Інтертехенерго". Фірма є зареєстрована у будинку по вул. Саксаганського, 44е, де знаходиться ще кілька приватних структур, пов’язаних з оточенням нинішнього міністра екології Андрія Мохника.

Зокрема, сам будинок належить ТОВ "Ларі" власником якої є Ярослав Рудик – батько керівника Держземагентства Сергія Рудика.

Компанія придбала будинок три роки тому усього за 318 тис. грн, коли Рудик працював заступником мера Леоніда Черновецького.

Після цього Рудик працював керівником секретаріату "Свободи", у той час коли Мохник був заступником голови фракції партії у парламенті.

Директором ТОВ "Ларі" раніше була Людмила Байло, яка зараз обіймає посаду директора департаменту організаційно-аналітичного забезпечення діяльності міністра екології. Раніше вона також була директором зареєстрованого за тією ж адресою "Фонду Регіональних ініціатив", головою наглядової ради якого був Сергій Рудик.

Водночас колишній помічник Мохника, керівник Держекоінвесту Роман Марголич запевнив, що цього року роботи по програмі "Кіотського протоколу" не фінансувались.

Однак у серпні ТОВ "Інтертехенерго" виграло тендер ДП "Держекоінвесту" на переоснащення освітлення в Івано-Франківській області на 27,98 млн грн. Пропозицію конкурентів, яка була дешевшою майже втричі, було відхилено за неповний пакет документів.

Крім того, у вересні "Інтертехенерго" відсудило 56 млн грн нібито витрачених фірмою власних коштів за утеплення об’єктів у Криму. Як показала вибіркова перевірка Кримського Центру журналістських розслідувань, роботи на об’єктах зроблені неякісно або не проведені взагалі, а з робітниками компанія так і не розрахувалася.

Нагадаємо, у вересні Сергій Рудик був відсторонений від керівництва Держземагентством.

Водночас у жовтні Рудик виграв парламентські вибори по мажоритарному округу №198 у Черкаській області як самовисуванець.

 

Джерело: Insider