У чотирьох членів сім’ї з Чернігівської області виявили клінічні ознаки дифтерії.

Хвороба виявлена у батька, матері і двох малолітніх дітей 3 і 6 років. Раніше повідомлялося про те, що 13 липня 11-річний син зазначеної сім’ї потрапив у лікарню з дифтерією. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на його офіційному сайті.

Зазначається, що 13 липня в Україні зафіксували четвертий випадок захворювання на дифтерію у Чернігівській області. В центральну районну лікарню Ніжинського району надійшов 11-річний хлопчик з набряком шиї і підозрою на дифтерію. Дитину протягом п’яти днів лікували вдома самостійно.

Хлопчикові ввели протидифтерійну сироватку і з району у важкому стані перевезли в область, де на допомогу місцевим лікарям приїхали фахівці з Києва, щоб допомогти врятувати дитину. Він досі перебуває в реанімації на штучній вентиляції легенів.

«Його стан залишається важким. Йому відразу ввели протидифтерійну сироватку, однак важкість стану обумовлена ускладненнями з боку серцево-судинної системи»,— йдеться в повідомленні.

В селище, де жив хлопчик, виїхала група медиків, яка досліджувала людей, з якими контактував хлопчик. Виявилося, що хвора на дифтерію вся сім’я.

«В результаті епідеміологічного обстеження було виявлено сімейне вогнище. Клінічні ознаки дифтерії є також в чотирьох членів родини хлопчика: матері, батька, сестри і брата. Дітей госпіталізували, їм також ввели протидифтерійну сироватку. Дівчинка 2012 народження, хлопчик — 2015», — повідомили в міністерстві.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

На даний момент в Україні вже зафіксовано вісім випадків дифтерії з початку року: п’ять в Чернігівській області, один — у Київській (захворів 15-річний підліток) і два — в Луганській (захворіло двоє чоловіків 32 і 36 років).

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-крапельним шляхом, характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки і загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної і нервової систем.