Цивільний чоловік депутата Ганни Скороход, затриманий київськими правоохоронцями, намагався уникнути екстрадиції під виглядом учасника АТО і підробив документи для отримання українського громадянства. Також Олексій Алякін є “соратником” російського олігарха Павла Фукса.

14 листопада 2019 року Алякіна затримали в Києві. Як заявила його цивільна дружина, народний депутат, яку сьогодні 15 листопада виключили зі фракції “Слуга народу”, Анна Скороход, причиною нібито стала її політична позиція.

У відповідь на звинувачення додали вогника глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія і голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус. Вони заявили, що чоловік Ганни Скороход намагався впливати на роботу народних депутатів і рішення, які вони приймають при підготовці законопроектів.

Незабаром в ГПУ офіційно заявили, що Алякін оголошений в міжнародний розшук і його “взяли” за підозрою в особливо великому шахрайстві.

Однак російського банкіра вперше затримали співробітники спецпідрозділу “Альфа” СБУ на трасі Київ-Одеса ще 9 серпня 2018 року. Він був арештований в рамках екстрадиційного запиту від Росії.

Олексій Алякін дійсно розшукується РФ за підозрою в особливо великому шахрайстві. Однак ніякої політики в даному випадку немає, як і переслідування “опозиціонера” ​​і вже тим більше “воїна АТО”.

Станом на сьогоднішній день Алякін знаходиться в публічній базі Інтерполу (є і прихована частина) серед розшукуваних злочинців.

Відзначимо, що після затримання Алякіна в 2018 році велику роль в захисті Алякіна зіграла співробітниця його компанії, що згодом стала його дружиною, а потім і депутатом від партії “Слуга народу” Анна Скороход.

Джерела стверджують, що “просування” цивільної дружини проспонсорував саме Алякін – зробивши таким чином собі страховку від “наїздів”. А допомогти здобути перемогу на окрузі допоміг його старий партнер – російський олігарх Павло Фукс, у якого свої бізнес-інтереси в Україні

Цинізм по-російськи

У 2018 році, в розпал судової епопеї в Україні, захист Алякіна давив на патріотичні почуття українців. Мовляв, як можна видавати країні-агресору людину, яка воювала проти РФ на Донбасі?

Зокрема, адвокати стверджували, що банкір проходив службу в добровольчих підрозділах “Аратта” та “Айдар”, забезпечував учасників АТО роботою і житлом. Це також стверджувала і майбутній нардеп Ганна Скороход.

Більш того, вона говорила, що таким, як її чоловік, потрібно пам’ятники ставити за все те, що він зробив “для цієї держави”.

Однак ніяких доказів щодо “я_воевал”, та й справжнього волонтерства – журналісти не знайшли.

Наприклад, командира 8 окремого батальйону УДА “Аратта” Андрія Гергерта інформація про те, що Алякіна пов’язують з його підрозділом, несказанно здивувала.

“Алякін ніколи не воював в” Аратті”. Він бізнесмен. Він нам навіть не допомагав і не був нашим волонтером. Єдине – він колись влаштував двох наших хлопців на роботу. За це у мене попросили виписати йому подяку. Пам’ятаю, я це зробив. На цьому вся його допомога закінчилася “, – зазначив Гергерт.

Шахрайство в особливо великих

Додамо, що Алякін незаконно отримав українське громадянство в 2013 році. Саме восени того року банк “Пушкіно”, який залучив 24 млрд рублів приватних вкладів, через втрату платоспроможності позбувся ліцензії Центробанку РФ.

ЗМІ повідомляли, що до цього моменту Алякін офіційно вже продав не тільки свою частку в “Пушкіно” (хоча за деякими даними, продовжував ними володіти), але і інші свої банки, дрібніші – “Кедр”, “Інтеркапітал-банк”,” Маст-банк “. У лютому 2014 го відбувся продаж останнього – “Юнікорбанку”.

У тому ж 2013 році Алякін оголосив себе банкрутом. А його заборгованості перед кредиторами на той момент досягли космічних сум.

Звинувачував Алякіна в шахрайстві і його колишній бізнес-партнер, відомий бізнесмен Сергій Полонський. Згідно зі звинуваченнями Полонського, Алякін вивів з його компанії Potok кошти і нерухоме майно на загальну суму понад 2 мільярди рублів.

У грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував його заочний арешт за звинуваченням в організації великих розкрадань з банку “Пушкіно” – йшлося про суму близько 10 млрд рублів. Подільники Алякіна вже отримали терміни і відбувають покарання.

Також Олексій Алякін дуже щільно “працював” з російським олігархом Павлом Фуксом. Зокрема, за тим же банком “Пушкіно”, “Совкомбанк” і будівельним бізнесом в Москві. А там просто афера на афері.