Росіяни намагаються штурмувати в районах Авдіївки та Мар‘їнки Донецької області. Ворог обстрілює житлові будинки в Авдіївці, аби протиснути оборону ЗСУ, щоб оточити населений пункт.

Про це заявив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський.

За словами Тарнавського, ЗСУ утримують фронт та дають гідну відсіч окупантам.

“Штурмові спроби ворога розбиваються. Наші воїни завдають росіянам відчутних втрат”, – пише командувач  угруповання “Таврія”.

Наразі в Авдіївці залишаються близько двох тисяч цивільних. Вони мешкають в підвалах. Ворог обстрілює магазини, центри надання допомоги й комунальні підприємства.

“В Авдіївці відсутнє світло, вода та тепло вже майже рік. Востаннє світло було 14 травня 2022 року”, – каже Тарнавський. 

Як розповів голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш,в Авдіївці вже не залишилося жодної цілої будівлі.

“Складно оцінити руйнування, але однозначно немає жодної цілої будівлі у місті вже пів року точно. Ну, якщо оцінювати у відсотковому умовному відношенні, то близько 80% міста вже зруйновано”, — уточнив Барабаш.

Барабаш також розповів, що росіяни мають певний успіх біля Авдіївки.

“Росіяни у лобову просто не могли взяти Авдіївку, так звана “промка” для них — просто неприступна фортеця. І тому вони почали намагатися оточити місто з півночі і потихеньку закидали тілами. Певні успіхи вони мають. Але я не сказав би, що це критична ситуація в Авдіївці”, — додав гість ефіру.

Також він прокоментував питання евакуації з міста та уточнив, що все ще є можливість вивозити громадянське населення.

У районах Бахмута та Авдіївки, Вугледара, Сватового та Кремінної ЗСУ знищують засоби противника та особовий склад. Це підриває наступальну операцію РФ.

Про це сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він зазначив, що в Луганській і Донецькій областях ЗСУ знищують професійні частини російської армії, зокрема повітряно-десантні війська і морську піхоту. Також великих втрат зазнає ПВК “Вагнер”.

“Противник уже не може проводити активно наступальну операцію навіть локального типу. Настає наш час. Ми до цього часу готувалися, готували операції не тільки із захисту Бахмута, посилення позицій, а й контрудари флангів, у деякій ситуації по інших секторах, особливо в Кремінній, наприклад, у Вугледарі, де додатково було знищено сили противника, які могли б залучити для наступу на Бахмут та інші регіони Донецької області”, — повідомив Маломуж.

Експерт вважає, що в найближчий тиждень-півтора ЗСУ можуть завдати ударів по противнику в районі Бахмута і навіть взяти в оточення окремі угруповання.

“Наступна ситуація — це дуже чітке зміцнення позицій на Авдіївському напрямку, де противник хоче створювати альтернативні рухи, підтягнути наші сили туди з Бахмутського напрямку, щоб ми не могли проводити контрудари. Але там посилюються позиції. Ми маємо і переваги в низці напрямків. І це створює умови підтягування великих сил противника”, — висловив він думку.

За словами Маломужа, захоплення Вугледара російськими окупантами провалилося, армія РФ концентрує в районі цього населеного пункту нові сили, підтягує до нього добровольців, проте деякі частини супротивника за цим напрямком відмовилися воювати.

“Тому зараз уже припускаємо, що створення умов для контрнаступу, поки що тактичного рівня, є реальним найближчим часом, і це, звісно, передумова створення плацдарму для великих наступальних операцій”, — заявив експерт.

Він додав, що українські захисники зараз мають потужний заслін і потенціал для контрнаступу.